TOROS SEDİRİ (LÜBNAN SEDİRİ) SEPETLİ YER DİKİM 2,5-3 M.

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 950
Fiyat:
1,18 TL
Sınırlı Sayıda
FİYATLAR
 ?SEMBOLİKTİR, HEMEN HEMEN HER DÖNEM HER BOYU BULUNUR, ÜRÜNÜN O GÜNKÜ
PİYASASINA, BÜYÜKLÜĞÜNE, DOLGUNLUĞUNA, CİNSİNE, TOPTAN VE PERAKENDE
DURUMUNA GÖRE FİYATLANDIRILIR.
 
RESİMLER SATILACAK ÜRÜNLERE AİTTİR. ÜRÜNLER ORTALAMA 3 M. BOYUNDA SEPETLİ YER DİKİMİDİR.  İZMİR ÖDEMİŞ GÖLCÜK YAYLASINDA YETİŞTİRİLMİŞTİR.
 
 ÜCRETE NAKLİYE VE KDV DAHİL DEĞİLDİR
 
SATIN
 ALINAN ÜRÜNLERİN SÖKÜLMESİ KÖKLERİNİN TORBALANMASI VE KAMYONA
YÜKLENMESİ BİZE AİTTİR, BUNDAN SONRAKİ İŞLEMLER ALICIYA AİTTİR
 

HEMEN HEMEN  HER BOYDA VE TÜRDE İÇ VE DIŞ MEKAN SÜS BİTKİSİ, FİDAN VE ÇALI GRUBU TOPLU VE PERAKNDE SATIŞIMIZ VARDIRToros sediri veya Katran ağacı (Cedrus libani),  (Pinaceae) familyasından Güney Anadolu Toroslarında yaygın görülen, ayrıca Kelkit ve Yeşilırmak vadilerinde kalıntı meşcereleri bulunan bir  .40 m'ye kadar boy yapar. Genç  grimsi kahverengi, çıplak ya da hafif tüylüdür. İğne yapraklar 1,5-3,5 cm uzunluğunda, sert ve batıcıdır. Renkleri önceleri koyu yeşil, zamanla yaşlı bireylerde mavimsi yeşil renk almaktadır.  genellikle fıçı biçimindedir. Boyları 8–10 cm, enleri 4–6 cm'dir. Kozalak pulları geniş ve tam kenarlıdır. Dış yüzeyleri hafifçe tüylüdür. Kozalakların üzerlerinde bol reçine bulunmaktadır.


Toros sedirinin  isteği fazladır ve yarı ışık ağacı olarak kabul edilir. Toprak bakımından seçici değildir. Daha ziyade kayalık kalkerli yamaçlarda yetişirler.  hakim olduğu yerlerde bulunur. Kışları ılık yerler ister. 
Diğer Özellikler
Stok Kodu202
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.