Top Leylandi Ortalama 50 Cm. Tepe Yüksekliği 30 Cm. Çaplı, Saksılı Kargo Dahil

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
Görsel 9
PlatinPuan : 142.500
Fiyat:
150,00 TL + KDV
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava
RESİMLER SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR
 
Tek Top görünümünde makaslanarak özel şekil verilmiş Leylandi servi Ortalama 50 cm. Tepe Yüksekliği 30 Cm. Çapı vardır, Saksılıdır
 
 FİYATA KARGO DAHİLDİR

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  SATIŞIMIZ VARDIR TOPLU SATIŞLARDA FİYAT ÇOK DAHA UYGUNDUR

 

KAFE, KAMELYA, BAHÇE, BALKON, DÜKKAN, OFİS DÜZENLEMELERİNİZ İÇİN İDEALDİR

 

ÜRÜNLER GARANTİLİDİR, KARGODA ZARAR GÖRMESİ HALİNDE KARGO FİRMASINA TUTANAK TUTURMANIZ HALİNDE YENİSİNİ GÖNDERİRİZ.

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ   TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR 

 

Türkiye'deki yaygın leylandi türleri aşağıdaki gibidir ;
-Yeşil leylandi (Cupressocyparis leylandi Melez Servi), 
-Sarı leylandi (Cupressocyparis leylandi 'Gold rider')
-Alacalı leylandi (Cupressocyparis leylandi 'Gold rider palle')
olmak üzere toplam üç türlüdür.

Cupressocyparis leylandii Fidanının özellikleri;
Doğal duvar oluşturmakta kullanılır. Rüzgarı keser. Her mevsim yeşildir. Kolayca budanıp istenilen forma sokulabilir.Ses ve gürültü kirliliğini engeller.Ticari öneme sahiptir. Bakımı kolaydır ve susuzluğa dayanıklıdır.

Leylandi Yetiştiriciliği : 
Leylandilerin çok büyük etki yaratacak şekilde hastalığı ve zararlısı bulunmamaktadır.  Uygun bakım şartlarında tamamına yakını büyür ve gelişir. Leylandiler uygun bakım şartlarında yılda 70-100 cm uzama gösterirler.

Leylandi Sulaması :
Leylandiler suyu sever, genişçe açılan çanak içinde su biriktirilip taşıncaya kadar doldurulur. Yazın 2-3 günde bir kışın ise haftada bir kez bu şekilde sulanması uygundur. Toprak yapısına göre uzmana danışarak gerekli gübreleme yapılmalıdır aksi takdirde aşırı sulama leylandiye zarar verir yapraklarında besin eksikliği ve güneş eksikliğinden kaynaklanan sararmalar görülebilir.

Leylandi Budaması :
Leylandiler ana gövdeye en fazla bir karış kalacak kadar derin budanabilirler, bundan daha derin budamalar yapraklarda sığlaşmaya yol açar. Tepe sürgünü ise kesildiğinde leylandi yukarı uzamasını durdurup enine büyümesini hızlandırır. Ucu kesilen dallar "Y" şeklinde çatallaşarak daha sık formlu olmaya yönelirler.

Leylandi Duvar Oluşturma da dikkat edilecek noktalar :
Düzgün formlu leylandiler tercih edilmelidir. Fidan yakınlıkları 35-40 cm den daha yakın olmamalıdır. Aksi takdirde birbirlerinin büyümesini ve köklenmesini engellerler. Uygun fidan aralığı 40-50 cm dir. Çapraz dikim tercih edilmez, düz şekilde duvar oluşturulacak yere dizilirler ilk birkaç yıl budama yapılmayıp ağaçların birbirine entegrasyonu sağlanmalıdır. İlk yıllarda uygun sulama ve gübreleme metodu uygulanmalıdır.

 
DİKKAT: ÇABUK BOZULMA TEHLİKESİ OLAN ÜRÜNLER İADE KAPSAMINA GİRMEZ, ÜRÜNLERİ AÇIKLAMALARDA BELİRTTİĞİMİZ ŞARTLARIN DIŞINDA GÖNDERİRSEK YADA BİZDEN KAYNAKLI BİR HATA OLURSA SORGUSUZ SUALSİZ, ZARARI TELAFİ EDERİZ, KARGO KAYNAKLI BİR ZARAR OLUŞURSA KARGOYA TUTANAK TUTTURMANIZ DURUMUNDA YİNE  ZARARINIZI KARŞILARIZ.
 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu159
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.