Sukulent,Sempervivum Tectorum-Soğuğa Dayanıklı Tür-5,5 cm Saksıda

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 9.500
Fiyat:
20,00 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%50) :
10,00 TL + KDV
Kazancınız 10,00 TL
DİKKAT !!!

ÜRÜN 5,5 CM.LİK SAKSIDADIR

İLK 2 RESİM ÜRÜNÜN YETİŞKİN HALİDİR, BÜYÜDÜĞÜNDE NASIL OLACAĞINI GÖRMENİZ İÇİNDİR. DİĞER RESİMLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE ÖRNEKTİR   
lalaahmetbotanik tescilli markadır, 3. Şahısların markamızı, resim ve bilgilerimizi izinsiz kullanımları yasal sorumluluk doğurur.

HER TÜR FİDAN, AĞAÇ VE ÇALI GRUBU, SARMAŞIK GRUBU VE SÜS BİTKİSİ, MEYVE FİDANI SATIŞIMIZ VARDI

 

Sempervivum Tectorum Çiçeği

 

Donlara tam dayanıklı, kuraklıktan ve aşırı sıcaklardan etkilenmeyen, yaz kış yeşil, yaprak yapıları ile gül benzeri bir görüntü sergileyen benzersiz sukulent bitkilerdir

Her fide dikildiğinde anaç olacak ve geçen her sezonla birlikte yanlardan toprağa yakın yerlerinden yeni yavrular vererek genişleyecektir.

Sempervivumlar zaten çiçeğe benzeyen ve yapraklardan oluşan gövdeleri nedeni ile yetiştirilirler. Ancak çiçek açmayacakları anlamına gelmez bu. Çiçek açmaları için birkaç yıl geçmesi gerekir. Çiçek açma yaşına gelen anaç sempervivum yerini , boşluğunu dolduracak yüzlerce yeni yavru sempervivuma bırakır ve çiçek açtıktan sonra ölür. Çiçekler genelde pembe ve tonlarında olup oldukça gösterişli ve yıldız çiçeklidir.
Eğer neredeyse hiç bakım yapmadan hatta koca bir sezon sulamadan kendi kendine bakan ve çoşan bir bitki ise aradığınız sempervivum türleri gelmiş geçmiş en kolay yetiştirilen bitkilerden biridir. Bir avuç toprakta dahi koca bir saksıyı doldururacak gücü bulur sempervivumlar.

İşte bu kadar zahmetsiz olmalarından olsa gerek sadece saksıları ve bahçeleri süslemekle kalmaz sempervivum türleri. Günümüzde popüler olan dikey duvar bahçeleri içinde biçilmiş kaftandır bu bitkiler.  Duvara aplike edilmiş saksılara tutunarak gelişen yaz kış yeşil ve belli bir yaşta çiçeklenen sempervivumlar zahmetsizce dikey alanlarda hatta bir duvar çatlağında dahi yetişebilirler. Bu benzersiz dayanıklılıklarındaki sır ihtiyaçları olan besin ve suyu yapraklarının etli kısmında biriktirmeye ve kötü zamanlarda çok uzun bir süre kendilerini hiçbir ek besin ya da suya ihtiyaç duymadan ayakta tutabilmelerine borçludurlar. Nerdeyse hiç toprak olmadan dahi yetişebilediklerinden yeşil çatı, yani bitkilerle kaplanan çatılarda kullanılan bitkilerden de biridir.

Dikim yeri :   güneşli ve yarı gölge

Önerilen: Dış mekan, saksı, kaya bahçesi, yeşil çatı kaplamaları, dikine bahçeler, duvar bitkisi, sarkan sepetlerde ve bol gün ışığı alan iç mekan yetiştiriciliğine uygundur. Kuraklığa çok yüksek tahammül gösteren bitki yarı gölgeye de dayanabilir. Ancak ışığın yetersiz olduğu ortamlarda aşırı uzama yaparak formunu kaybedebilir. Günde en az 3-6 saat arası gün ışığı görebileceği yerleri tercih ediniz.

Toprak :  geçirgen yüksek toprak. Bitki derinlik aramaz ancak yayılabileceği alan ve geçirgenliği yüksek toprak arar.

Büyüme hızı :   Hızlı

Çiçeklenme dönemi :  Karışım içindeki türlere bağlı olarak yılın çoğunluğunda bir yada bir kaç türün üzeri çiçeklidir.

Dona dayanıklılık : Donlara karşı tam dayanıklı türler.

İklim kuşağı :  5-10

Ömrü :  çok yıllık

Dikim ve bakım :


Geçirgenliği yüksek, su tutumu iyi kaliteli saksı toprağına dikimini yapın. Akıllı Granül Gübre ile sezon başında yapacağınız uygulama sezon boyu bitkinin gelişimini destekler, çiçeklenmesini artırır. Sempervivumlarınızı geçirgenliği oldukça yüksek, içine dalaman kumu, minik çakıllar ve dere kumu karıştırılmış bahçe toprağına dikebilirsiniz. Sempervivum türleri için toprağın derinliğinden çok dikim alanının genişliği önemlidir. Kolayca tutunurlar ve yanlamasına genişlerler. Organik gübrelemeden emin olmadıkça kaçının. Yerine mümkünse akıllı kimyasal gübreleri ya da sıvı kaktüs gübrelerini tercih ediniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu035813131332
MarkaLalaAhmetBotanik
Stok DurumuVar
035813131332

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.