Palmiye Fidanı, (Chamaerops Washingtonia Filifera) Naylon Torbada, Her Mevsim Dikile Bilir

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 284.050
Fiyat:
300,00 TL + KDV
İndirimli Fiyat:
299,00 TL + KDV
Kazancınız 1,00 TL
62,13 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Palmiye Fidanı, (Chamaerops Washingtonia Filifera) Naylon Torbada, Her Mevsim Dikile Bilir için satıcı açıklaması
 
(#698029905)
 
 
Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz.
 
Menşei Türkiye
Renk Yeşil
Durum Sıfır
 
 

DİKKAT!!'

İLK RESİM GÖRSELLİK İÇİNDİR, ÜRÜNÜN YETİŞKİN HALİDİR, DİĞER RESİMLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNE ÖRNEKTİR

ÜRÜNLER RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ SİYAH TÜP TORBADA ANA GÖVDE ORTALAMA 10 CM. BOYUNDADIR.

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  MEYVE FİDANI TOPTAN PEREKENDE SATIŞIMIZ VARDIR

 

  • Palmiye ağaçlarının en büyükleri 30 metreye kadar çıkabilmektedir.
  • Türkiye'de Palmiye Ağacı süs ağacı olarak park ve bahçelere dikilmektedir.
  • Afrika'da özellikle kuzey bölgesinde birçok Palmiye Ağacı bulunur.
  • Akdeniz ülkelerinde süs bitkisi olarak yetiştirilen palmiyeler, tropikal ülkelerde ekonomik öneme sahiptir.

PALMİYE BAKIMI
 
Palmiye Ağacı, ekonomik değeri yüksek olan ve istekleri fazla olan genelde tropik ve subtropik bölgelerde yaygın olarak bulunan bir bitki türüdür.

Çok soğuk bölgelerde donların etkisiyle ölümleri gerçekleşir. Don yaşamaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Bu açıdan, Marmara bölgesi için kasım ayının ortasında bir tarihte üst yeşil dalların çuval bezi ile itinalı olarak sarılması gerekmektedir. Yalnız Mart ayı ortasında tekrar açılmalıdır.

Palmiye Ağaçları Geçirgenliği yüksek ve verimli topraklarda yetişirler. Çünkü su ve besin elementlerine fazla ihtiyaç duyarlar.
 
Palmiye ağacında sulama ve budama teknikleri :

Sulama; Palmiye Ağacı suyu seven bir tür olduğundan sulaması özenle yapılmalıdır. Toprağının devamlı nemli kalması palmiyenin büyümesinde önemli bir rol oynar. Ancak palmiyelerin diplerinde su birikmemesine dikkat edilmelidir. Sulama sık ancak su birikmeyecek şekilde yapılmalıdır. Su birikmesi palmiyenin kökünün çürümesine yol açar. Kökünün çürümesi bitkinin beslenemeyerek ölmesi anlamını taşır. Çünkü bitkiler kökleri aracılığıyla beslenirler.

Budama; Bahçenizdeki palmiye bitkiniz büyüdükçe dallarını uzatır ve uzayan dallarda aşağı doğru kıvrılmaya başlar. Bu dallar zamanla bitkinin taşıyabileceğinden daha ağır bir hal alırsa kırılma riskiyle yüz yüze kalabilir.  Bu olay bahçe sahiplerinin ve bizlerin istediği bir durum değildir. Her şeyden önce kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Dalların görüntüsü homojenliğini kaybeder. Bu nedenle budama yapılması şarttır. Aşağıya doğru kıvrılan dallar sararmaya başladığı zaman budanabilir. Dalların sararmaya başlaması sizler için bir ipucu olacaktır. Budama gövdeden en az 6-8 cm uzaktan budama makası veya ince uçlu testere ile yapılmalıdır. Budama esnasında kalın ağaç testeresi kullanılarak ağacın köklerini sarsmamaya dikkat edilmelidir. 
 
Gübreleme; Kök sistemi çok yayılan ve derin olan bir bitki türü değildir.Granül gübrelerle beslenmesi  randımanlı olmaz.Bu yüzden 20.20.20+ ME  içerikli suda tamamen eriyen gübrelerle ayda en az bir kere gübrelenmesi gerekir.Uygulama mevsimi ilkbahar ve sonbahar arasıdır.


 

 

 

 

 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu07121973005
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
07121973005

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.