Mis Kokulu Ful Arap Yasemini Fidanı, Tüplü, (Tırmanıcı) Her Mevsim Dikilebilir

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 100.634
Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%16,7) :
125,00 TL
Kazancınız 25,00 TL
25,50 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
SON 3 RESİM GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR DİĞERLERİ GÖRSEL AMAÇLI İNTERNETTEN ALINMIŞTIR. GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERİN RESMİ EKİM AYINDA ÇEKİLMİŞTİR. MART-KASIM AYLARINDA ÇİÇEKLİ GELİR, KIŞ AYLARINDA ÇİÇEĞİNİ DÖKECEĞİNDEN ÇİÇEKSİZ OLARAK GELİR. ORTALAMA 40-50 CM. BOYUNDA VE SİYAH TÜP POŞETTEDİR
TÜRKİYE'de KARGONUN GELDİĞİ HERYERE  GÖNDERİLMEKTEDİR

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR 

 

 

Yoğun kokulu Ful yasemin fidesi
iç ve dış mekanda yetişebilir, inanılmaz yoğunlukta çiçek açar, parfüm kokulu


İç ve dış mekanda yetiştirilmeye uygun bir yasemin türüdür. Çiçek açım döneminde bitki çılgına döner ve inanılmaz sayıda neredeyse bitkinin hiçbir yanı gözükmeyecek şekilde çiçeklenir. Çiçekler yoğun kokuludur. Uzun süreli donlara dayanıksızdır. Bu nedenle dış mekanda ılıman bölgelerimizde yetiştirilmeye uygundur. 

Bitki yaprak dökmez ve yaz kış yeşil, parlak ve etli yapraklara sahiptir. İç mekan yetiştiricilikte ışık alan havadar bir yer tercih edilmelidir. Dış mekan yetiştiricilikte sarılması için çit kenarları uygundur. Güneye bakan cephe tercih edilmelidir.

Ağaç altlarına dikimi tavsiye edilmez. Yasemin ailesi çok güçlü bitkilerin oluşturduğu bir aile olup, er yada geç tüm ağacı saracak ve ele geçirecektir.

Dikim yeri : Güneşli ve yarı gölge

Önerilen: Çitler, giriş kapıları, pergola ve limonluklarda sardırılarak kullanılır.

Toprak :  Bahçe toprağı

Büyüme hızı :   Çok hızlı

Çiçeklenme dönemi :  Bahar

Dona dayanıklılık : Donlara yarı dayanıklı

İklim kuşağı :  

Ömrü :  Çok yıllık

Dikim, bakım ve gübreleme :

Bol güneş görebileceği yerlerde çiçeklenme yoğun olur. Bahçe toprağında rahatlıkla sıkıntısız gelişir. Çok arsız bitki hem üst aksamından hem de mümkün ise kök kısmından sınırlandırılmalıdır. Çok hızlı yayılma eğilimi gösterir. Kuraklığa, soğuğa ve mevsim koşullarına dayanıklıdır. Bir kez kök attıktan sonra yaz kış bakım ve sulama istemeden gelişmeye devam eder. Budama Şubat ortasında yapılır ise bitkiye şekil vererek yapılmalıdır. Şubat ortası budaması gören bitkide çiçeklenme çok yoğun olur.

 

 

DİKKAT: ÇABUK BOZULMA TEHLİKESİ OLAN ÜRÜNLER İADE KAPSAMINA GİRMEZ, ÜRÜNLERİ AÇIKLAMALARDA BELİRTTİĞİMİZ ŞARTLARIN DIŞINDA GÖNDERİRSEK YADA BİZDEN KAYNAKLI BİR HATA OLURSA SORGUSUZ SUALSİZ, ZARARI TELAFİ EDERİZ, KARGO KAYNAKLI BİR ZARAR OLUŞURSA KARGOYA TUTANAK TUTTURMANIZ DURUMUNDA YİNE  ZARARINIZI KARŞILARIZ.

Diğer Özellikler
Stok Kodu647299711
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
1313000201

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.