Mavi yasemin, Plumbago auriculata, 20-40 Cm. Tüplü.

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Türkiyenin Her Yerine Ücretsiz Kargo İle Gönderilir
1.296,00 TL
KDV Dahil 1.080,00 TL
%16,7
ÜCRETSİZ KARGO İLE TÜRKİYENİN HER YERİNE GÖNDERİYORUZ
162,00 TL
KDV Dahil 135,00 TL
%16,7
Türkiye'de Kargonun Ulaştığı Her Yere Ücretsiz Gönderiyoruz.
300,00 TL
KDV Dahil 225,00 TL
%25

İLK RESİMLER ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR.  SON 4 RESİM GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR, ÇİÇEKLENME DÖNEMİNDE ÇEKİLMİŞTİR AYLARA GÖRE GÖRÜNÜŞÜ DEĞİŞİR, KIŞIN YAPRAK DÖKER.

40-60 CM. BOYUNDA SİYAH TÜP POŞETTEDİR

FİYATA KARGO DAHİLDİR 

 

ÜRÜNLER KARGO İLE GÖNDERİLMEKTEDİR. HEDİYE PAKETİ, İSİM YAZMA-ETİKET YAZMA VS. YAPMIYORUZ.

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ   SATIŞIMIZ VARDIR 

 

Plumbago auriculata, mavi yasemin

Çiçekleri şekil olarak benzerlik gösterdiği için mavi yasemin denmiştir. Yaseminlerle bir ilgisi yoktur. Kurşunkök diğer ismidir. Çiçekleri açık mavidir. Gök mavisinin biraz soluk ve açık tonunda.

Mavi yasemin orta boy çalı şeklinde gelişir. 3m kadar uzayabilir. Dalları dik duramaz. Sarılıcı, tutunucu özelliği yoktur. Bir yerlere dayanarak yükselir. Dalları dondurucu soğuğa hassastır. Bu yüzden yaşlı dallar çoğa zaman yerini genç dallara bırakarak kurur giderler. Hızlı geliştiği için bunlar problemden sayılmaz. Akdeniz iklimine tam uyumludur. Yaz sıcakları fazla şiddetli olan yerlerde öğle civarı güneşi almayan yerlerde daha sağlıklı gelişir. Diğer yerlerde tam gün güneş hiç zarar vermez. Kışın -4C dereceden daha şiddetli don olaylarında toprak üstü kısımları tamamıyla kuruyabilir. Toprak altı kısmı -12C dereceye kadar dayanır ve ilkbaharda hızlıca tekrar dallanmaya başlar. Eğer kışın dalları pek zarar görmezse kış sonunda erkenden çiçeklenmeye başlar.

Bahçeye dikerseniz toprak seçmiyor. Ağır killi toprakta bile sorunsuz gelişir. Saksıda yetiştirecekseniz doğal arazi toprağı (humuslu kara toprak) ve bir miktar dişli kum karışımı yapsanız iyi olur. Görünüşe göre mavi yasemin serin toprak seviyor. Hazır poşet toprak sıcak memleketlerde uygun olmaz. Hem kışın kökleri soğuktan koruyamaz. Gübre olarak yaprak çürüntüleri veya kestane gübresi çok iyi gelir.

Kurak yaz mevsimi yaşanan bölgelere uygundur ama yine de ilkbahar ? sonbahar arası sık sık sulayın. Bu sayede çiçeklenmesi sürekli olur.

Mavi yasemin nasıl budanır? Budama daha gür gelişmesini sağlamaz. Çünkü zaten hep gür gelişim özelliklidir. Çiçekleri geçmiş ve zayıf kalmış dalları keserek yeni gelişen dalların düzgün gelişmesini sağlayın. Bahçe giriş kapısının yanlarını ve üstünü kaplayabilir. Eğer saksıda yetiştiriyorsanız fazla uzayacağı belli olan güçlü sürgün dallarının tepelerini kırın ki o güçlü dallar birkaç yan dal uzatsın. Bu şekilde ne kadar kompakt tutarsanız bolca çiçeklenmesiyle saksıda görünümü o kadar güzel olur.

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu1313197300
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
07121973001

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.