Limon Yasemin Fidanı, Limon Kokulu, Jasminum azoricum Lemon Tüplü, 40-60 cm. Her Mevsim Dikilebilir

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 56.278
Fiyat:
100,01 TL
İndirimli Fiyat (%30,1) :
69,90 TL
Kazancınız 30,11 TL
14,26 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
 
DİKKAT !!!
ÜRÜN 2 YAŞINDA TÜP TORBADA, ORTALAMA 50 CM. CİVARINDADIR TÜPLÜ FİDANLAR HER MEVSİM DİKİLE BİLİR, HER MEVSİM YEŞİL KALAN BİR BİTKİDİR

 
 RESİMLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE ÖRNEKTİR, MEVSİME GÖRE GÖRÜNÜŞLERİ DEĞİŞİR, HER DÖNEMDE DİKİME UYGUN ŞEKİLDE BUDANARAK GÖNDERİLİR   
lalaahmetbotanik tescilli markadır, 3. Şahısların markamızı, resim ve bilgilerimizi izinsiz kullanımları yasal sorumluluk doğurur.

HER TÜR FİDAN, AĞAÇ VE ÇALI GRUBU, SARMAŞIK GRUBU VE SÜS BİTKİSİ, MEYVE FİDANI SATIŞIMIZ VARDI

Limon Kokulu Yasemin Jasminum azoricum Lemon

Ülkemizin kıyı bölgelerine uyum sağlamış tropik bir yasemindir. Haziran ayında başlayan çiçeklenme aralıksız sonbahar ortasına dek devam eder. Yaz kış yeşil, etli parlak yaprakları ile oldukça güçlü, hızlı gelişen bir yasemindir. Beyaz ve 5 pedallı çiçeklerinin tam ortasından çıkan su yeşili anter bitkinin diğer yasemin türlerine göre tanımlanmasını kolaylaştırır. Susuzluk, bakımsızlık ve ihmale tam dayanıklı olan varyete, böcek yapmaz ve hastalıklara karşı tam dirençlidir. -10 dereceye kadar kısa süreli donlara ve kışı ortalama -4 derecede geçiren tüm illerimizde yetiştirme uygundur.
Çit sardırmada ve bahçede paravan yaratıp perdeleme yapmada kullanıma uygun, temiz görünümlü ve çiçekli ender sarmaşık türlerinden biridir.

Dikim Yeri: Güneşli ve yarı gölge
Toprak:  Verimli, geçirgen, humuslu topraklarda iyi gelişme gösterir.
Büyüme Hızı: Çok hızlı
Çiçeklenme Dönemi: Bahardan itibaren Kasım ayı ortasına dek aralıksız çiçeklenir.
Bitkinin Maks. Eni: 8 m
Bitkinin Maks. Boyu: 5 m
Dona Dayanıklılık: Donlara yarı dayanıklı
İklim Kuşağı: 8-11
Ömrü: Çok yıllık
Dikim: Bol güneş görebileceği yerlerde çiçeklenme yoğun olur. Bahçe toprağında rahatlıkla sıkıntısız gelişir. Çok arsız bitki hem üst aksamından hem de mümkün ise kök kısmından sınırlandırılmalıdır. Çok hızlı yayılma eğilimi gösterir. Kuraklığa, soğuğa ve mevsim koşullarına dayanıklıdır.
Bakım: Bir kez kök attıktan sonra yaz kış bakım ve sulama istemeden gelişmeye devam eder. Budama şubat ortasında yapılır ise bitkiye şekil vererek yapılmalıdır. Şubat ortası budaması gören bitkide çiçeklenme çok yoğun olur.
Önerilen: Çitler, giriş kapıları, pergola ve limonluklarda sardırılarak kullanılır.

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu035813131386
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
035813131386

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.