Güz Moru İnciri, Tüplü İri Meyveli İncir Fidanı

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 261.250
Fiyat:
300,00 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%8,3) :
275,00 TL + KDV
Kazancınız 25,00 TL
47,62 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN ORTALAMA 40-50 CM. BOYUNDA SİYAH TÜP POŞETTEDİR, RESİMLER GÖNDERİLECEK FİDANLARA ÖRNEKTİR. YAPRAK DÖKTÜĞÜ DÖNEMDE ÇEKİLMİŞTİR 
 
 
 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ, SARMAŞIK VE ÇALI TÜRÜ, MEYVE FİDANI SATIŞIMIZ VARDIR

Mor Güz İncir Çeşidi ve Fidan Özellikleri

Raf ömrü çok fazla olan Mor Güz İncir fidanın meyvesi Ege bölgesinde yaygın olan sofralık incirlerden biri olup, Kasım sonuna kadar taze meyve verebilen en geççi çeşittir. Olgunlaşma dönemi 15 Ağustos- 15 Kasım  tarihleri arasıdır. Meyve ağırlığı ortalama 63-72  gr?dır. Kabuk rengi alacalı mor, çizgili morumsu yeşildir. Meyve iç rengi kırmızıdır. Kabuğu kolay soyulan, hafif tatlı bir çeşittir.
 
    Gönderilecek İncir Fidanı Teknik Bilgileri
-Hasat Zamanı: Ağustos  2.  haftasından sonra.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
-Gönderilecek Fidan Yaşı:2 yaş.
-Mor Güz İncir Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.(Çok yoğun karasal iklim hariç.)

-Mor Güz İncir Fidanı Üretimi: Çelikle üretim yapılmaktadır.

-Mor Güz İncir Fidanı Anacı: Mor Güz İncir dudu fidanı üretiminde herhangi bir anaç kullanılmamaktadır.
-Mor Güz İncir Fidan Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir
-Mor Güz İncir Fidanı Mevsimsel Durumu: Mor Güz İncir fidanları yaprak döken bir bitkidir. Kışın size ürünler bir dal parçası gibi gelebilir bu durum sizi üzmesin uç kısmını makas yardımıyla kestiğinizde yeşil dokuyu yani canlı dokuyu göreceksiniz. Baharla beraber fidanlar yeşil yapraklı bir şekilde gelir. Sonbahara doğru yapraklar dökmeye yakın gelmektedir.
-Mor Güz İncir Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım: Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız. Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur. Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne  bir sulamayı ihmal etmeyiniz.  

İNCİR YETİŞTİRİCİLİK BİLGİLERİ

Subtropik bir meyve olan incir geniş bir ekolojik uyum yeteneğine sahiptir.Türkiye'nin her yöresinde yaygın olmakla birlikte, Ege Bölgesinin Büyük ve Küçük Menderes havzalarındaki geniş bir alanda yoğun bir şekilde yetiştirilmektedir. Türkiye taze incir üretiminin yaklaşık % 75'i ve dış satıma konu olan kuru incirin tamamı ise bu havzalarda üretilmektedir.

Bölgenin ekolojik koşullarının uygunluğu en kaliteli kuru incirlerinin yalnızca bu havzada yetişme şansına ermiştir.

Türkiye'nin yıllık 50 bin ton üzerinde olan kuru incir üretiminin, yine yılda 40 bin ton dan fazlası dış satıma gitmekte ve karşılığında 50 milyon Dolarlık döviz geliri sağlanmaktadır.

İNCİR YETİŞTİRİCİLİĞİNDE İKLİM VE TOPRAK İSTEKLERİ

İncir subtropik iklim bitkisidir. Buna karşın dünyanın ılıman iklime sahip bir çok yerlerinde yetişmektedir. İncir kışları ılık, yazları sıcak ve kurak yerler ister. Yıllık ortalama 18-20°C olduğu yerlerde yetişir. Meyve doğuşundan hasat sonuna kadar olan Mayıs-Ekim aylarında daha yüksek ortalama sıcaklıklar ve özellikle meyve olgunluğu ve kurutma döneminde (Ağustos-Eylül ayları) 30°C'ye kadar çıkan ortalama sıcaklıklar istenir. Bu güneşte kurutma yönünden önemlidir.

Yüksek sıcaklık kadar düşük sıcaklıkta önemlidir. En düşük sıcaklığın -9°C den daha aşağı düştüğü yerlerde incir tarımı başarılı şekilde yapılamaz.

İncir ağacının optimal yağış isteği yıllık 625 mm?dir. Yağış miktarının 550 mm nin altına düşmesi durumunda sulanması gerekir. Özellikle kurutmacılık, yönünden yağışların Kasım-Haziran aylarında olması, kurutma mevsimi olan Temmuz-Eylül aylarının yağışsız ve bulutsuz geçmesi istenir.

İlekleme döneminde esecek kuvvetli rüzgarlar ilek arısı uçuşuna ve tozlanmaya engel olacağı için uygun değildir.

Incir ağacı toprak istekleri yönünden fazla seçici değildir. Ancak kuru incir kalitesi konusu olduğunda, toprak istekleri yönünden seçici olur. Derin, kumlu-killi, yeterli organik materyal ve kirece sahip topraklar istenir.

İncir ağacı kirece zengin topraklarda iyi yetişir ve toprak tuzluluğuna az dayanıklı bir bitkidir.İncir taban suyu 2 metreden daha yakın olan topraklarda kaliteli ürün vermez.  

Diğer Özellikler
Stok Kodu035813131350
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
035813131350

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.