Elma Starking, Aşılı, Sertifikalı, Saksılı

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 522.500
Fiyat:
550,00 TL
95,24 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
RESİMLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR. ÜRÜNLER 3 YAŞINDA,  DİKİME UYGUN ŞEKİLDE 1,5 M. ÜSTÜNDEN DAL BUDAMASI  YAPILARAK GÖNDERİLİR. MEYVE VERECEK OLGUNLUKTADIR, HER MEVSİM DİKİME UYGUNDUR
 

HER TÜR FİDAN, AĞAÇ VE ÇALI GRUBU, SARMAŞIK GRUBU VE SÜS BİTKİSİ, MEYVE FİDANI   SATIŞIMIZ VARDIR

 

Starking Elma
Starking Elma Amerika merkezli eski bir çeşit olmasına karşın, ülkemizde en fazla yetiştirilen çeşitler arasında yer almaktadır. Starking Elma çeşidinin ağacı orta kuvvetli ve yarı dik gelişir. Arzulanan ürün kalitesinin alınması için tozlayıcı kullanılmalı ve yeterli miktarda meyve seyreltmesi yapılmalıdır. Meyvesi orta irilikte ve kalitelidir. Kabuk; sarı zemin üzerine sıvama parlak kırmızı- morumsu renktedir. Meyve eti beyaz, sulu, sert ve lezzetlidir. Soğukta muhafazaya uygun bir çeşit olup soğuk hava tesislerinde 7-8 ay süre muhafaza edilir. Hasat Zamanı; Golden Delicious'tan 5 gün öncedir. Dölleyicileri; Golden Delicious, Granny Smith, Gala grubu, Brauburn ve Stark Spur Golden Delicious çeşitleridir.

-Starking Elma Fidan Yaşı:Gönderimi yapılan fidanların toplama budama,ilaçlama,toplama gibi işlemlerin daha kolay olması için  taç oluşum noktası  aşağıdan yapılmış olup aşı yaşı maksimum 1 veya 2 dir.
-Hasat Zamanı:Eylül ayı 2. haftası .(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
-Starking Elma Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
-Starking Elma Fidanı Üretimi:Elma fidanı üretiminde yongalı göz , dilcikli aşı veya t göz aşı yöntemleri kullanılmaktadır.
-Elma Fidanı Anacı:Klasik anaçlı elma fidanları genelde yabani elma çöğürleri üzerine aşılama yapılmaktadır.
-Starking Elma Fidanı Mevsimsel Durumu:Elma fidanları yaprak döken bir bitkidir.Kışın size ürünler bir dal parçası gibi gelebilir bu durum sizi üzmesin uç kısmını makas yardımıyla kestiğinizde yeşil dokuyu yani canlı dokuyu göreceksiniz.Baharla beraber fidanlar yeşil yapraklı bir şekilde gelir.Sonbahara doğru yapraklar dökmeye yakın gelmektedir.
-Starking Elma Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım:Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız.Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur.Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne  bir sulamayı ihmal etmeyiniz.    

Diğer Özellikler
Stok Kodu035813131335
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
035813131335

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.