Begonvil Gelin Duvağı Sarıcı (gelin duvağı) bougainvillea

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
Görsel 9
Görsel 10
Görsel 11
PlatinPuan : 284.050
Fiyat:
299,00 TL + KDV
62,13 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava
İLK RESİMLER ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR SON 4 RESİM GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR, NİSAN AYINDA ÇEKİLMİŞTİR, NİSAN-EYLÜL ARASI ÇİÇEK AÇAR, DİĞER AYLARDA ÇİÇEKSİZ GELİR,  KIŞIN YAPRAK DÖKECEĞİNDEN YAPRAKSIZ GELECEKTİR.  ÜRÜNLER ORTALAMA 60-80 CM. BOYUNDA TÜP TORBADADIR
 
SİGORTALI KARGO İLE GÖNDERİLİR, KARGODA ZARAR GÖRMESİ HALİNDE TUTANAK TUTTURMANIZ DURUMUNDA ÜCRETSİZ YENİSİ GÖNDERİLİR
 

FİYATA KARGO VE AMBALAJ DAHİLDİR 

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ   SATIŞIMIZ VARDIR TOPLU SATIŞLARDA FİYAT ÇOK DAHA UYGUNDUR

 

 

Seyretmeye doyamadığımız begonvillerle ilgili herşey!

 

Latince adı; Begonvil Bougainvillea

 

Budama şekline göre ya da bulunduğu toprağın besi durumuna göre 10-15 metre yükseklere tırmanabilen sarmaşık türü veya daha zayıf ve saksı gibi toprak azlığında bodur ağaçcık şeklinde gelişen süs ağacıdır.

Aslında küçük sarı yıldız şeklinde olan gerçek çiçeklerinin etrafını genelde pembe leylak mor daha nadiren kırmızı beyaz sarı renklerde olabilen ve çiçek şeklinde farklılaşmış yapraklar çevreler. Görenlerin çiçek zannettiği dalında kuruduğu zaman bile kağıtsı yapısı ile bir süre daha rengini korumaya devam eden bu çiçek yapraklar; duvarları evlerin cephelerini kaplayarak altındaki gerçek yeşil yaprakları gizler.

Begonvil  bakımı çok kolay bir bitki olsa da; güzel  bol çiçek veren ve sağlıklı bir görünüm için budama yapmak şarttır.

 

  • Begonvil Sarmaşığı Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım:Kışın Begonvil sarmaşığı fidanları yapraksız veya az yapraklı gelmektedir.Hafif yapraklı kuru bir  dal parçası gibi gelmiş olabilir.Bu duruma aldanmayın Yazın ise fidanlarınız yapraklı gelmektedir.Sipariş kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız.Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur.Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne  bir sulamayı ihmal etmeyiniz.
  • Saksıda Yetiştiriciliğe:Uygun
  • Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.(Soğuk iklim bölgeleri hariç)
  • Fidan Gönderimi:Özel tasarım fidan kutusu.
  • Fidan Dikim Mesafesi:Fidanlar arası 1 metre, sıra arası 1 metre
  • Begonvil Sarmaşığı Fidanı Dikimi:Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlarde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir.Fidan çukurunu en boy yükselik 50-60  cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz.Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız.Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir.Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın.Fidan çukuruna ,30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız.Fidanı çukura dik bir şekilde koyunuz , fidanınız poşetini veya saksını  toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız.Saksı veya fidan poşeti hizasında dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz.Dikim işlemini yazın yapıyorsanız imkanınız varsa sunguard uygulaması(kaolin uygulaması) yapınız.Kışın yapıyorsanız Nisanla beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Begonvil Sarmaşığı Fidanı Sulaması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10-15 günde bir defa.
  • Begonvil Sarmaşığı Fidanı Kullanım Şekilleri:Begonvil Fidanı Uygulama ŞekilleriBegonvil Sarmaşığı fidanlarınızı en 20-30 litrelik bir saksı içerisinde bina girişlerinizde kullanabilirsiniz.Evinizin duvarlarına Begonvil sarmaşığını sardırabilirsiniz.Çardak yapımında uygulama yapabilirsiniz.
  • Genel Gübreleme Bilgisi:Begonvil Sarmaşığı ağaçlarında genelde akıllı gübre seçimi uygulaması daha iyi sonuçlar vermektedir.Akıllı gübrelerde 1 litrelik toprağa saksı içerisindeki bitkiye 4-6 gram arasında, açık aladan ise 1 metrekare toprağa 100 gram toprağa karıştırılarak kullanılır.
  • Begonvil Sarmaşığı Fidanı Zararlı Mücadelesi: Begonvil Sarmaşığı fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir.Zararlı mücadelesinde 1 litre suya  1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunı ve bir diş rendelenmiş sarımsağı  1litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın.Bitkinin yapraklarının hem altına hemde üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız.Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız sarımsağı çıkartabilirsiniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu098
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.