Aydın Sarı Lob İncir Fidanı, Tüplü, Her Mevsim Dikilebilir

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 261.250
Fiyat:
300,00 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%8,3) :
275,00 TL + KDV
Kazancınız 25,00 TL
52,38 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN ORTALAMA 40-50 CM. BOYUNDA SİYAH TÜP POŞETTEDİR 
 
 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ, SARMAŞIK VE ÇALI TÜRÜ, MEYVE FİDANI SATIŞIMIZ VARDIR

AYDIN SARI LOB İNCİRİ TÜPLÜDÜR. GÖNDERİLECEK OLAN ÜRÜN 2. RESİMDEKİ VE DEVAMI OLACAKTIR... 

  • Taç önce dik , yayvan, sonra sarkık dallıdır.
  • Meyveler yuvarlak, basık şekilli 65-75 gr. ağırlığındadır. 
  • Kabuk sarı renktedir ve kolay soyulur. Çekirdekler orta iriliktedir.
  • Meyve içi boşluğu yoktur.
  • Meyveler çok tatlı, hissedilir hoş kokuludur.
  • Sarılop çeşidi kurutmalık olarak üretilir.
  • Taze sarı lop meyveleri bütün ve kabuklu olarak hızlı dondurulmaya uygundur. 
  • İlk olgunlaşma temmuz sonu ağustos başıdır.

 

İNCİR FİDANI YETİŞTİRİCİLİĞİ

İncir fidanı ağacını serbest büyümeye bırakıldığında 30 metreye kadar boy verebilir. Ağacı genellikle normal boyda budamak, ürününü devşirebilecek boya getirmek gerekir. 1,5-2 metreye budanan ağacın o yıl ürünü alınmaz.

İNCİR FİDANI İKLİM İSTEKLERİ

İncir fidanı her ne kadar subtropik bir bitki ise de dünyanın ılıman iklime sahip birçok yerlerinde yetişmektedir. Kışları ılık, yazları sıcak ve kuru yerler ister. Yıllık ortalama sıcaklığın 18-20 derece olduğu yerlerde yetişir. Meyve doğuşundan hasat sonuna kadar olan mayıs-ekim aylarında daha yüksek ortalama sıcaklıklar ve özellikle meyve olgunluğu ve kurutma döneminde (ağustos-eylül) ayları 30 dereceye kadar çıkan ortalama sıcaklıklar istenir. Az miktarda kış soğuklamasına ihtiyaç duyar veya duymaz. Çok kısa devam eden -9 derecenin üstündeki sıcaklıklar zararlı olabilir. Ekim-kasım aylarında -3,-4 dereceye kadar düşen erken donlardan genç ağaçlar zarar görebilir. Ve kışın -8, -10 derecede ölebilir. Mart sonu ve nisanda -1 derece ve daha düşük ilk bahar donları yeni sürgün büyümesini zarara uğratır ve ürün azalmasına sebep olur.Kış sonlarında meydana gelen -4,-7 dereceye düşmeler erkek incirlerde boğa ürünü, dolayısıyla ilek arısının zarar görmesine neden olur.

Optima yıllık yağış isteği 625 mm dir. Yağış miktarının 550 mm nin altına düşmesi durumunda sulanması gerekir.Hava bağıl neminin kurutma mevsiminde %40-45 arasında olması %50'yi geçmemesi gerekir.

İNCİR FİDANI TOPRAK İSTEKLERİ 

İncir fidanı çok fazla nemli topraklar hariç hemen her toprakta, kayalıklar üzerinde, taşların yarıklarında, hatta epifit olarak başka bitkiler üzerinde yetişir.Kuru incir kalitesi söz konusu olduğunda iklim istekleri gibi toprak istekleri açısından da seçici olur. Derin,kumlu-killi, yeterli organik materyal ve kirece sahip topraklar ister. En iyi gelişmeyi 120 cm.ve daha derin topraklarda gösterir.İncir ağacı kireççe zengin topraklarda iyi gelişir. Toprak reaksiyonu yönünden PH 6-7.8 olan nötr ve nötre yakın topraklar uygundur.Toprak tuzluluğuna az dayanıklı bir bitkidir.

İncir fidanları en uygun olarak kış uykusu devresinde,yani yaprak dökümü ile ilkbaharda yeniden su yürümesi arasında kalan devrede dikilebilir.

İNCİR FİDANI SULAMA:

İncir fidanlarının  en uygun yağış isteği 625 mm'dir. Yağış miktarının 550 mm'nin altına düşmesi durumunda sulama yapmak gerekir.Yağışların çok yetersiz olmaları durumunda Haziran sonu ve Temmuz başlarında ikinci bir sulama yapma gereği ortaya çıkar.

İNCİR FİDANI GÜBRELEME:

İncir yetiştiriciliği için 6-7.8 arasında değişen bir toprak pH'si uygundur.İncir ağacı kireci seven bir bitki olduğu için oldukça yüksek kirece sahip topraklarda yetiştirilebilir. Toprak pH'sinin düşük olduğu yerlerde kireç verilmesi yararlı ve hatta zorunludur.

Diğer Özellikler
Stok Kodu035813131352
MarkaLalaAhmetBotanik
Stok DurumuVar
035813131352

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.