Ağaç kavunu fidanı - Şadok Pomelo Fidanı, Tüplü, 60-80 Cm.

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

100,00 TL
KDV Dahil 69,90 TL
%30,1
100,00 TL
KDV Dahil 85,85 TL
%14,1
İLK 2 RESİM GÖRSEL AMAÇLIDIR, SON 6 RESİM GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR, 

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR 

Başlıkta belirttiğim isimlerle tanınan pomelo meyvesine şadokağaç kavunu veya çin greyfurtu da denmekte. Uzaktan bakıldığında kavuna benzeyen bu dev meyveler greyfurt benzer pazarda görüp greyfurt diye satın almanız mümkündür. Greyfurt gibi ekşi olmayıp daha tatlı ve yemesi keyifli bir bitki olan ağaç kavunununun faydaları da saymakla bitmiyor.

Ülkemizde henüz yeni bir meyve olan pomelo, Vietnam, Çin ve Tayland? da yoğun olarak yetiştirilmektedir kökeni Malezya?dır.

Pomelo? nun kabuğu oldukça kalın ve yeşil ile sarı arası bir renktedir.  Kabuğu soyulduktan sonra ulaşılan pembemsi kırmızı kısmının tadı oldukça tatlıdır. Greyfurtu ekşiliğinden yiyemeyen bu meyveyi daha çok sevecektir. Kabuğunu soyduktan sonra meyveyi kaplayan zarını soymanız gerekmekte, acı olan bu zarı kolayca soyduktan sonra şeftali ve greyfurt karışımında güzel bir lezzet karşınıza çıkmakta.

Meyvesinin büyüklüğüne aldanıp hormonlu demeyin! Ağaç kavunu meyvesi 15-20 cm büyüklüğünde ve bir tanesinin ağırlığı 2 kilograma kadar çıkmaktadır.

Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşan şadok yetiştiriciliği, Akdeniz bölgesinde az da olsa deneme bahçeleri kurulmakta. Deneme bahçeleri kuran üreticiler genel olarak verimden ve meyveye olan ilgiden memnunlar.

3 yaşında meyve vermeye başlayan şadok ağaçları yaşlandıkça meyve verimini arttırmakta ve ağaç başına 150 kg civarı meyve verdiği söylenmekte. Genel olarak yavaş büyüyen ağaç kavunları tam verime 15 yıl sonra geçebilmekte.

Soğuğa en dayanıklı turunçgil olarak bilinen pomelo, yurdun diğer bölgelerinde de üretilme şansına sahip.

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu183
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.