Acem Burusu Sarmaşığı campsis radicans Boyu 40-60 Cm. Tüp Torbada

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 261.250
Fiyat:
275,00 TL + KDV
57,15 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

Ayrıntılar

DİKKAT İLK  RESİMLER  ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR (FİDANIN ÇİÇEK AÇMIŞ HALLERİDİR) SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN SON 3 RESİMDE GÖZÜKEN 40-60 CM. BOYUNDA TÜP TORBADA OLANLARDIR, RESİMLERİ HAZİRAN AYINDA ÇEKİLMİŞTİR, AYLARA GÖRE GÖRÜNÜŞLERİ FARKLILIK GÖSTERİR

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR TOPLU SATIŞLARDA FİYAT ÇOK DAHA UYGUNDUR

 

- Acem borusu fidanlarımız 11x22 lik siyah poşette satışa sunulmuştur.Turuncu ve sarı renkleri vardır.bir senede 6-7 metre uzarlar.Ev önlerine çardaklara çok süper bir görüntü verir.

- Satıştaki boyu : 40 - 60  cm civarıdır.

- Fidanın yaşı : 2 yıllıktır.

- Dikim mesafesi : 1 metre

 - Acem borusu fidanı dikim zamanı : 12 ay sürekli dikilebilir.

- Yaprak dökme özelliği : Kışın yaprak döker.

- Çiçeklenme dönemi : Mayıs,haziran,temmuz,ağustos,eylül,ekim ayı

- Formlu yetişme boyu : 10-15 metre

- Acem borusu fidanı dayanabileceği en düşük sıcaklık değeri : - 15 derece

- Fidanın ışık isteği : Tam güneş gören yerlerde çok rahat yaşarlar.

- Nereye dikileceği : ev,bahçe,balkon,teras ve işyerlerine rahatlıkla dikebiliriz.

 

 

Yaprak döken sarılıcılardır.Göz alıcı çiçekleri vardır. Borazan ve Trompet çiçeği olarak da bilinen bitkiler, Acem borusu turuncu-kırmızı renkli muhteşem çiçekleri ile çok gösterişli asmalardır. Çiçeklenme dönemi Temmuz ortasından Eylül sonuna kadar uzun süre çiçekli kalırlar. Özellikle geniş alanlarda, duvar, çardak, çit ve parmaklıkların yeşillendirilmesinde sıklıkla kullanılırlar.Bu bitkilerde çiplak gövdeli ağaçların gövdelerini sardırmak da mümkündür. Ana vatanı Amerika olmasına rağmen ülkemize İran'dan geldiği için Acem Borusu ismi verilmiştir.Acem Borusu hemen tüm bölgelerimize uyum sağlayabilir.Akdeniz ve Ege bölgelerinde yüzey kaplama amacıyla kullanıldıklarında yapraklarını dökmezler.Trakya ve istanbul'da biraz daha geç çiçeklenir ve çiçekleri küçük kalır. 10-15 m.'ye kadar havai kökleri sayesinde tırmanabilen odunsu bir sarmaşıktır. Acem Borusu çok kolay yetişir. Dalları duvarlara tutunarak büyümekle beraber,ilk bir kaç yıl bitki bağlanarak desteklenmelidir.Tam güneş alan yerlere ve organik maddelerce zengin, iyi drene olan, hafif nemli topraklara dikilmelidir. Zayıf topraklarda ise düzenli gübreleme yapılmalıdır. Genç bitkiler sarılıcı kökçükleri gelişine kadar desteklenmelidir.Özellikle gençken yapılacak budamalara iyi tepki verirler. Budamalar sürgün uçlarından hafifçe kırpma şeklinde olmalıdır Sarmaşık bol güneşli,drenajı iyi bir yere dikilir.Yazın düzenli sulanır. Gübreli toprağı sever. Kış sonunda önceki yıl çiçek açmış bütün dallar 3-4 göz üzerinden budanır.Bitki kök sürgünleri veya çelik yoluyla çoğaltılabilir.Kuru ağaçlara sardırılınca çok güzel durur.

 

 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu031
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.