9 Adet Callistemon Leavis Fırça Çalısı Fidanı, 40-60 cm, Saksıda

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 522.500
Fiyat:
600,00 TL
İndirimli Fiyat (%8,3) :
550,00 TL
Kazancınız 50,00 TL
112,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava
  • DİKKAT İLK  RESİMLER  ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR (FİDANIN ÇİÇEK AÇMIŞ HALLERİDİR) SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN SON 3 RESİMDE GÖZÜKEN 40-60 CM. BOYUNDA SAKSIDA OLANLARDIR, RESİMLERİ HAZİRAN AYINDA ÇEKİLMİŞTİR, AYLARA GÖRE GÖRÜNÜŞLERİ FARKLILIK GÖSTERİR KIŞIN YAPRAK DÜKMEZ
  •  
  • Bol ışık seven ve herdemyeşil çiçekşli bir çalıdır.
  • Üç metreye kadar boylanabilir.
  • Nemli, geçirgen toprak sever. Fakir topraklarda da yetişir.
  • Güneş sever, bol ışık alan yerleri sevmektedir.
  • Kış döneminde serin ve aydınlık bir yere yerleştirin.  
  • Kireçsiz suyla, yaz döneminde bol sulama yapılmalıdır.
  • Büyük  saksılarda ya da bahçede tek olaray veya çit olarak yetiştirebilirsiniz. Çit için 50 cm. arayla dikebilirsiniz

Çok yıllık bitki, ülkemizde Fırça çalısı ya da Kalistemon veya Afgan Söğüdü adıyla bilinir. Pek çok rengi vardır. En fazla 3 metre boylanır. Anavatanı Güney Doğu Avustralya olan bitki, Akdeniz iklim kuşağında olduğundan ülkemizde de yetiştirilmektedir.

Geçirgen toprak seven bitki uzun süre susuzluğa dayanır ancak yine de düzenli sulama bitkinin her geçen sezon giderek güzelleşmesini sağlar. Kalistemon aslına bakarsanız ilgilenilmediği zaman coşup güzelleşen, bakımı en kolay bitkilerden biri olduğundan da tercih sebebidir. Sıkı budamaya gelir ve rahatlıkla şekillendirilir. Budama bitkinin hem derli toplu durmasını sağlar hem de çiçeklenmesini artırır. İzmir gibi ılıman iklimlerde neredeyse 4 mevsim çiçeklidir. En güzel çiçekleri gün boyu güneş gördüğü yerde açacaktır. Gölgeye tahammülü azdır. Kalistemonun ikinci sevmediği şey ise sürekli ve aşırı gübrelenmektir. Bu nedenle gelişim dönemine girdiği kış sonunda yanmış keçi gübresi gibi doğal ve yavaş yarayışlı gübrelerle tüm sezon gayet mutlu gelişimine devam eder.

Yaprak yapısı ve kolay şekillenmesi, budamaya gelmesi ve doğada da bodur bir çalı olması sebebi ile sıklıkla Bonsai yapımında da kullanılır.

Diğer Özellikler
Stok Kodu025
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.