5 Çeşit Armut Fidanı, Açık Kök, Hepsi Farklı Türlerde

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 164.607
Fiyat:
247,52 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%30) :
173,27 TL + KDV
Kazancınız 74,26 TL
5 FARKLI TÜRDE, AÇIK KÖKLÜ ARMUT FİDANI GÖNDERİLECEKTİR
Erkenci Akça Armut
Margarit Armut
Santamaria Armut
Williams Armut
Ankara Armut
 
RESİMLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR. ÜRÜNLER 2 YAŞINDA, 1,5 m. ÜZERİNDEDİR, ANCAK GÖNDERİLİRKEN ÖZEL TALEBİNİZ YOKSA DİKİME UYGUN ŞEKİLDE 1 M. ÜSTÜNDEN DAL BUDAMASI VE KÖK BUDAMASI YAPILARAK GÖNDERİLİR.

KASIM 15-NİSAN BAŞINA KADAR AÇIK KÖKLÜ FİDAN SATIŞIMIZ DEVAM EDER BU TARİHLER DIŞINDA TÜPLÜ YADA SAKSILI OLARAK FİDAN SATIŞIMIZ OLACAKTIR
 
lalaahmetbotanik tescilli markadır, 3. Şahısların markamızı, resim ve bilgilerimizi izinsiz kullanımları yasal sorumluluk doğurur.
 

HER TÜR FİDAN, AĞAÇ VE ÇALI GRUBU, SARMAŞIK GRUBU VE SÜS BİTKİSİ, MEYVE FİDANI SATIŞIMIZ VARDI

 

Akça Armudu Meyvesi Ağacı ve Fidan Özellikleri

Akça armudunun  meyve şekli ampül şeklinde , yola dayanımı ve raf ömrü uzun olan bir çeşittir. Hasat zamanı rakıma göre değişmekte olup en erken 200-300 rakım şartlarında Haziran ayının  ilk haftası gibidir.Rakım düşüktükçe hasat öne gelip rakım artıkça hasat zamanı ilerleyen haftalara gidecektirAkça   armut fidanının profesyonel olarak 200-600 rakım bandında hobi amaçlı ise tüm rakımlarda yetiştiriciliği yapılabilir.

Profesyonel akça armudu bahçerinden mutlaka tozlayıcı kullanılması gerekir ama hobi amaçlı yapıyorsanız kullanmayabilirsiniz fakat verim düşecektir.Akça armunun ağacı yavaş gelişim göstermekte olup klasik anaçlı fidanlarda verime ağacın verime oturması 8-9 yıl, yarı bodur anaçlı armut fidanlarından 5-6 yıl, ve tam bodur anaçlı armut fidanlarında ise 3-4 yıl olmakta olup ağacın ilk meyvesi ise bodur ve yarı bodur anaçlı fidanlarda ilk yıl veya 2. yıl içerisinden olmaktadır.

Sertifikalı Akça Armut FidanıAkça  Armudunu tam bodur ve yarı bodur fidanlar kullanarak saksı içerisinden ev içerisinden veya balkonda yetiştirebilir dalından meyve koparma zevkini yaşayabilirsiniz fakat kullanmanız gereken saksıda asgari 10 litrelik bir saksıda olmalı ve kışın armut fidanınızı mutlaka  balkona koymalısınız aksi durumdan fidanınızdan meyve kopartmanız çok zor olacaktır.Armut fidanlarından sulama sıkılığınız açık alanda yazın 15-20 günde bir olması yeterlidir.Sulama süresi fidanının yaşına ile doğru orantılıdır.Armut ağacının yaşı arttıkça sulama süresi artacaktır.

 

Williams Armudu Çeşidi ve Fidanı Özellikleri

Williams Armut İngiltere orijinli, ağaçları yarı dik ve kuvvetli gelişen erken verime yatan, geç çiçeklenen ve düzenli verim alınan bir çeşittir. Williams Armut çeşidi ülkemizde olduğu gibi armut yetiştirilen ülkelerde en yaygın yetiştirilen kaliteli çeşitler arasında yer almaktadır.ABD de Bartlet olarak bilinir Meyveleri iri, koni şeklinde, kabuk rengi açık yeşilimsi Williams, güneş gören kısımlarda kırmızı-pembe yanak yapar. Meyve taze tüketime, hem de sanayiye uygundur. Soğuk hava tesislerinde uzun süre muhafaza edilebilir. BA -29 anacı ile iyi uyuşur. Hasat zamanı; Marmara Bölgesinde Ağustos ayının son haftasıdır. Dölleyicileri; Williams, Abate Fetel, Akça, B. Hardy, Passe Crassane?dir.
 

Margarit Armudu

Margarit Armudunun Özellikleri

Margarit ülkemizin kışlık armut olarak yazdan alışılmış yüzü olan bir çeşididir. İlkbahar geç donlarına karşı hassasdır. Bu çeşit yutdışında çok iyi bilinen bir çeşittir. Meyve eti az kumlu olup bölge bölge değişen, potasyum miktarınca içinin kum miktarı düşen ve artan bir çeşit olup , yurt geneleinde bazı bölgeler tarafın tercih edilmektedir.

Yine bu çeşidimizin hasat tarihi, Eylül sonu ve soğuk hava deposunda bekleme süresi Mart ayının başına kadar olmaktadır. Margarit fidanı yetiştiricilikte erken ürün elde etmek için iyi bir çeşittir. Armutta psila (ballı basara) dediğimiz hastalığa karşı direnci yüksektir. Kırmızı topraklı arazilerde ürün kalitesi daha yüksek olup meyve eti daha lezzetlidir.

Ankara armuduTürkiye'de İç Anadolu Bölgesinde özellikle Ankara yöresinde yetiştiriciliği yapılan kışlık armut çeşidi.

Piramidal bir büyüme gösteren Ankara armudunun ana dalları seyrek yan dalları ise sıktır. Pulcukları kiremitvari dizilmiş kahverengimsi, yuvarlak ve sivri, yaprak tomurcukları ile pulcukları sıkıca birbiri üzerine kapanmamış, ucu sivri şişkin çiçek tomurcukları vardır. Sarımsı-yeşil renkli yaprak sapı uzunca ve tüysüzdür. Yapraklar dikdötgensi-yumurta biçiminde üstü parlak koyu yeşil alt yüzeyi donuk mavimsi-yeşil kenarı hafif dişlidir. Meyve, yuvarlak, orta büyüklükte, kabuğu ince ve hafif pürüzlü olup, ortalama ağırlığı 140-160 gr civarındadır.

Meyve üretimi için başka bir armut çeşidine ihtiyaç duyar. İklim isteği bakımından yazları sıcak ve kurak, nem oranı bakımdan düşük şartlarda en iyi gelişmeyi ve meyve üretimini sağlar. Drenaj bakımından iyi, besince zengin hafif topraklarda yetişir. Ankara armudu aşıyla üretilir. En çok kışın yapılan kalem aşısı metodu uygulanır. Anaç olarak ayvaahlat ve diğer armut çeşitleri kullanılır.

 

Santa Maria armudunun meyve şekli hafif basık olup aroması mükemmel , yola dayanımı ve raf ömrü uzun olan bir çeşittir.Santa maria armudunun verimi mükemmeldir öyle ki bazı bölgelerde fazla meyve verdiğinden dalkıran armudu lakabıda takılmıştır. Hasat zamanı rakıma göre değişmekte olup en erken 300-400 rakım şartlarından Temmuz  ayının ilk iki haftası gibidir.Rakım düşüktükçe hasat öne gelip rakım artıkça hasat zamanı ilerleyen haftalara gidecektir.Santa maria armut fidan ının ılıman iklime sahip sahil bölgelerine dikilmesi tavsiye edilmez.Rakımın asgari 200 olması tavsiye edilir.

Profesyonel santa maria  armudu bahçerinden mutlaka tozlayıcı kullanılması gerekir ama hobi amaçlı yapıyorsanız kullanmayabilirsiniz fakat verim düşecektir.Santa Maria  armunun ağacı hızlı gelişim göstermekte olup klasik anaçlı fidanlarda verime ağacın verime oturması 8-9 yıl, yarı bodur anaçlı armut fidanlarından 5-6 yıl, ve tam bodur anaçlı armut fidanlarında ise 3-4 yıl olmakta olup ağacın ilk meyvesi ise bodur ve yarı bodur anaçlı fidanlarda ilk yıl veya 2. yıl içerisinden olmaktadır.

 

 
 

 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu035813131367
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
035813131367

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.