5 Adet Abelya Çiçeği (Güzellik Çalısı) 40-50 cm abelia chinensis

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 665.000
Fiyat:
800,00 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%12,5) :
700,00 TL + KDV
Kazancınız 100,00 TL
145,46 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
İLK 3 RESİM UYGULAMALARDA ÜRÜNÜ NASIL KULLANA BİLECEĞİNİZİ GÖRMENİZ İÇİN KULLANILMIŞTIR.  SON RESİMLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE ÖRNEKTİR. RESİMLER ÇİÇEKLENME DÖNEMİNDE ÇEKİLMİŞTİR.
 
HER TÜR FİDAN, AĞAÇ VE ÇALI GURUBU, SARMAŞIK TÜRÜ, MEYVE FİDANI TOPTAN  SATIŞIMIZ VARDIR.

 

Bilimsel Sınıflandırma

Alem: Plantae
Şube: Magnoliopsida
Sınıf: Magnoliophyta
Takım: Dipsacales
Familya: Caprifoliaceae
Botanik Adı: Abelia

Abelia bitkisi dağınık bir tepe yapar ve orta hızda büyür. Yapabileceği maksimum boy 2-3 metredir. Sürgünleri ince tüylü olan Abelia sığ kök yapar. Yaprakları sıcak iklimlerde hep yeşil, soğuk iklimlerde yaz yeşili veya hep yeşildir. Yapraklar 1,5?3 cm uzunluğunda, yumurta biçiminde; kenarları hafif dişli, ucu sivri, üst yüzeyi çok parlak koyu yeşil; alt yüzeyi açık, parlak, yeşil renklidir. Sonbahar renklenmesi kahverengi veya kırmızımsıdır.

Çiçek açma zamanı Temmuz-Ekim arasıdır. Gösterişli, beyaz veya pembe renkli, çanak yapraklar kırmızımsıdır. Meyve içerisinde 1 adet tohum bulunur.

Üretimi

Erken ilkbaharda son yıl dal ve sürgün çelikleriyle veya daldırma ile, yaz aylarında ise sera ortamında yeşil çelikler ile üretilir.

Ekolojik İstekleri

Soğuk iklim şartlarında, himaye edilmesi gerekir. Şiddetli donlardan zarar görür. -10 0C sıcaklıklara kadar dayanabilir. -15 0C? den sonra ölüm olur. bazı geliştirilen türlerin soğuğa dayanımı daha fazladır. Işık-yarı gölge bitkisidir, sıcak, ılıman ve güneşli yerleri sever. Asidik, hafif alkali, kumlu, iyi drenajlı ve geçirgen toprakları sever. Orta düzeyde tuza dayanıklıdır.

Peyzajda Kullanımı

Açıkta, kenar tarhlarında ve duvar diplerinde iyi yetişir. Soliter veya grup halinde kullanılır. Yaprakların sonbahar renklenmesi ve çiçekleri bakımından süs değeri fazla olan bir türdür.

Karşılaşılan Önemli Hastalık ve Zararlılar

Kök çürüklüğü, karaleke, kloroz, mantari hastalıklar ve yaprak biti, yumuşakçalar ve tetranychus ile mücadele edilir.

Diğer Özellikler
Stok Kodu507
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
0358131313120

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.