40 Adet Viyolde Leylandi 20-30 Cm. (Çitçamı)

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
PlatinPuan : 1.235.000
Fiyat:
1.300,00 TL + KDV
270,14 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
DİKKAT:


1. RESİMLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE ÖRNEKTİR. VİYOL İÇİNDE KÖKLENDİRİLMİŞ, 20-30 CM. ARASINDADIR


2. ÜRÜNLER DİKİME UYGUNDUR GELDİĞİNDE MUTLAKA PAKETİNİ AÇIP,   AÇIK ALANDA  GÖLGE    BİR YERDE DİNLENDİRİP SULAYINIZ.   DİKİME KADARDA MUTLAKA HAVA SICAKLIĞINA GÖRE DİBİ KURUDUKÇA SULAYINIZ


3. ÜRÜNÜ DİKMEDEN 1-2 GÜN ÖNCE SULAMAYINIZ, KURU OLDUĞUNDA VİYOLDEN DAHA KOLAY ÇIKAR, ÇIKARMAK İÇİN VİYOLÜN ALTINDAN PARMAĞINIZLA İTİNİZ KOLAYCA ÇIKAR, ÇIKTIĞI ŞEKİLDE DİKİM YAPABİLİRSİNİZ SICAK DÖNEMLERDE TOPRAĞINI DAĞITMAMAYA ÖZEN GÖSTERİNİZ.


4. ÜRÜNLERİ DOĞRUDAN UYGULAMA YAPACAĞINIZ YERE-BAHÇEYE DİKEBİLİRSİNİZ, SAKSI YADA POŞETLEREDE, SAKSIYA DİKECEKSENİZ 1,5-2 LİTRELİK SAKSILAR YETERLİ OLUR.


5. YAZ DÖNEMİNDE DİKİM İŞLEMİNİ SABAH YADA AKŞAM SERİNLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİNİZ.

6. HER ÜRÜN TEK TEK KONTROL EDİLİP KÖKLENMEYİ BAŞARMIŞ SİZİNDE KÖKÜNÜ DIŞARDAN GÖREBİLECEĞİNİZ ÜRÜNLER GÖNDERİLİR.

lalaahmetbotanik tescilli markadır, 3. Şahısların markamızı, resim ve bilgilerimizi izinsiz kullanımları yasal sorumluluk doğurur.
Şiddetli rüzgarlara  dayanıklıdır.


Geniş bahçelerde sınır duvarı olarak kullanılabilir.


Hava kirliliği ve tuz serpintilerine karşı dayanıklıdır.


Farklı iklim ve toprak şartlarına kolayca uyum sağlar.


Nemli ve derin topraklarda daha iyi yetişir.


Hafif gölgeden rahatsız olmaz. 


Çok hızlı büyüyen bir ağaçtır.


Düzenli sulama hızlı büyümesini sağlar.


Çit olarak bir uygulama yapmak istiyorsanız dikileceği bahçeye 40cm aralıklarla uygulama yapılması tavsiye edilir. 100 adet leylandi servi 40 metrelik bir alan için yeterlidir. Daha az veya daha fazla bir alan için farklı adet sipariş oluşturmak için bize ulaşınız.


Ağaçlar 3metre boya geldiğinde budaması yapılarak şekil verilir. Böylece bahçenizin içini dışardan görülmeye engellemiş olursunuz.


Leylandi daha çok geçirgen toprağı sever. Sulama çok önemlidir. Kökleri derinlere kadar indiği için bol sulama gerekir. Leylandi dikilecek toprak genişçe açılır. Kazılan yerdeki üst toprak ve alt toprak ayrı tutulmalıdır. Dikim yapılan yerdeki açılan çukur leylandi fidanının kökünü tamamıyla içine alacak derinlikte olmalıdır. Doldurma işleminde önce üst toprak ile çukur doldurulmalı sonra alt toprak ile tamamlanarak su havuzu yapılmalıdır.
Dikim işlemi tamamlandıktan sonra dip kısmında bir kova su birikecek şekilde oyuk açılır. Bu işlem leylandinin ihtiyacı olan suyu sağlayarak büyümesi için gerekli sulama yapılır. Leylandi sık sulanmalıdır. Bunun için damlama sulama sistemi normal sulamaya göre daha verimli sonuç verir. Fidan dikildikten sonra verilecek olan can suyu leylandi için hayati önem taşımaktadır.
Leylandi fidanının dikildiği yere sabitlenmesi dış etkenlerden özellikle rüzgardan etkilenmemesi için sabitleme sopası yani sırık dikilir ve bu sırığa bağlanır.
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu071219730010
MarkaDiğer
Stok DurumuVar
071219730010

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.