40 Adet Ligustrum japonicum (Japon Kurtbağrı), Küçük Tüp Torbalarda, Yaprak Dökmez

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 949.050
Fiyat:
999,00 TL + KDV
207,59 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Ligustrum japonicum (Japon Kurtbağrı)

1. ÜRÜNLER 5*9 KÜÇÜK TÜP TORBALARDADIR, 3. RESİMDEN SONRAKİLER GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE ÖRNEKTİR. HIZLI BÜYÜYEN BİR TÜR OLDUĞUNDAN TEPELERİ 15-20 CM. DEN DÜZENLİ BUDANMAKTADIR.

2. İLK RESİMDEKİ GİBİ ÇİT YAPMAK İSTİYORSANIZ BİRİ ERKEN İLK BAHAR, DİĞERİ YAZ ORTASINDA OLMAK ÜZERE YILDA 2 DEFA BUDANMALIDIR. BUDAMAZSANIZ 2. RESİMDEKİ GİBİ AĞAÇ OLUR


3. -10 0C. SICAKLIKLARA KADAR DAYANIKLIDIR. ILIMAN İKLİMLERDE İYİ YETİŞİR. DAHA SOĞUK BÖLGELER İÇİN ADİ KURTBAĞRI ÖNERİLİR ODA YAPRAK DÖKEN BİR TÜRDÜR.

lalaahmetbotanik tescilli markadır, 3. Şahısların markamızı, resim ve bilgilerimizi izinsiz kullanımları yasal sorumluluk doğurur.

HER TÜR FİDAN, AĞAÇ VE ÇALI GRUBU, SARMAŞIK GRUBU VE SÜS BİTKİSİ, MEYVE FİDANI SATIŞIMIZ VARDI

ÜRÜNLER GARANTİLİDİR, KARGODA ZARAR GÖRMESİ HALİNDE KARGO FİRMASINA TUTANAK TUTURMANIZ HALİNDE YENİSİNİ GÖNDERİRİZ


Ligustrum japonicum (Japon Kurtbağrı);  Japonya ve Kore kökenlidir.

Ülkemizde de yetiştirilmektedir. Hafif kumlu, balçıklı bahçe toprağında iyi gelişmektedir. Toprak isteği bakımından kanaatkârdır. Kireçli, kuru, asidik ve tuzlu topraklar ile sahil arazide yetiştirmeye uygundur. Şiddetli donlardan zarar görür. - 10 0C sıcaklıklara kadar dayanıklıdır. Ilıman iklimlerde iyi yetişir. Soğuğa karşı, yaz yeşili olanlardan daha dayanıklıdır. Meyve içinde yarım küre şeklinde, 3-5 mm büyüklüğünde, iki adet, açık kahve renkli tohum bulunur. Tohumlar geç sonbaharda olgunlaşır.


Yaygın ve yayvan bir tepe oluşturur. Aynı zamanda yayvan bir kök sistemine sahiptir. Budamaya yatkındır. Çit olarak yetiştirildiği takdirde biri erken ilkbahar, diğeri yaz ortasında olmak üzere yılda iki defa budanmalıdır. Ağır budamaya dayanıklıdır. Budama yapılmadığı takdirde çiçekler yaz sonuna kadar kalır. Hızlı büyür, maksimum 5-6 m boy yapar. Işık isteği bakımından yarı gölge bitkisidir. Yarı gölge de yaprak rengi daha hoştur. Geç sonbaharda olgunlaşan drupa meyveleri, 6mm çapında, siyahımsı, yarı etli ve terminaldir. Hermafrodit çiçekleri, küçük 4 parçalı, kremsi beyaz renkli, tüpümsü, mürekkep salkım şeklinde, piramidimsi ve 6 -15 cm uzunluktadır. Temmuz - Eylül ayları arasında açan çiçekler hafif kokuludur. Her dem yeşil yaprakları 4-10 cm uzunluğunda, geniş ya da uzun yumurta biçiminde, derimsi, ucu sivri veya küttür. Yaprak kenarları tam, orta damar kırmızımsı ve belirgin olmayan 4-5 çift yan damarlıdır. Genç sürgünler ince ve tüysüzdür. İyi sürgün verir. Tohumla üretim esastır. Tohum toplanır toplanmaz herhangi bir işleme gerek kalmadan geç sonbaharda veya erken ilkbaharda ekilir. Çimlenme yüzdesi yüksektir. İlkbaharda yeşil çeliklerle, yazın 5-10 cm uzunluktaki yarı olgun çeliklerle seralarda, geç sonbaharda 20- 30 cm uzunluktaki sert çelikler ile sera ortamında üretilebilir.Kirli hava şartlarına dayanıklıdır. Çok iyi bir çit ve bordür bitkisidir. Kısa boylu yol ağacı olarak, tek veya gruplamalarda kullanılır. Kapta doğal drenajın olmadığı çatı, teras, balkon gibi beton zeminlerde yetiştirilebilir.
Diğer Özellikler
Stok Kodu035813131397
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
035813131397

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.