4 Adet (Chinese Rose) Japon Gülü , Tüplü, 30-40 Cm. Boyunda

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
Görsel 9
Görsel 10
PlatinPuan : 307.867
Fiyat:
500,00 TL
İndirimli Fiyat (%30) :
350,00 TL
Kazancınız 150,00 TL
71,40 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

DİKKAT İLK  RESİMLER  ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR (FİDANIN ÇİÇEK AÇMIŞ HALLERİDİR) SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN SON 3 RESİMDE GÖZÜKEN 30-40 CM. BOYUNDA  SİYAH TÜP TORBADA  OLANLARDIR, RESİMLERİ HAZİRAN AYINDA ÇEKİLMİŞTİR, AYLARA GÖRE GÖRÜNÜŞLERİ FARKLILIK GÖSTERİR KIŞIN YAPRAK DÖKER YAPRAKSIZ GÖNDERİLİR


HER TÜR FİDAN, AĞAÇ VE ÇALI GRUBU, SARMAŞIK GRUBU VE SÜS BİTKİSİ, MEYVE FİDANI TOPTAN VE PERAKENDE  SATIŞIMIZ VARDIR- Japon gülü fidanlarımız 11x22 lik siyah poşette satışa sunulmuştur.Çiçekleri çok hoş görünüşlüdür.

- Satıştaki boyu : 30 - 40  cm civarıdır.

- Fidanın yaşı : 2 yıllıktır.

- Dikim mesafesi : 1 metre. Çit Yapılacak ise 1 m. ye 3 Adet

 - Japon gülü fidanı dikim zamanı : 12 ay sürekli dikilebilir.

- Yaprak dökme özelliği : Kışın yaprak döker.

- Çiçeklenme dönemi : Temmuz,ağustos,eylül,ekim,kasım ayları.

- Formlu yetişme boyu : 2 metre.

- Japon gülü fidanı dayanabileceği en düşük sıcaklık değeri : - 15 derece.

- Fidanın ışık isteği : Tam güneş gören yerleri sever.

- Nereye dikileceği : Ev, bahçe, balkon, teras ve işyerlerine rahatlıkla dikebiliriz


Japon Gülü Bakımı

Japon Gülü Bakımı, Japon gülünün isminden de anlaşıldığı gibi Ana vatanı uzak doğu bölgesidir. Genellikle Japon gülleri ılıman iklimi olan bölgelerde yetişmektedir. Türkiye'de ise Akdeniz ve Eğe bölgeleri Japon güllerinin yetiştirilmesi için en uygun olan bölgelerdir. Çoğunlukla Japon gülleri bahçelerde yetişmeye elverişli olan bitkilerdendir. Eğer yeterli bakım koşulları sağlanır ise Japon gülünü evde de yetiştirmek mümkündür. Japon gülü yetiştirirken en önemli unsurlar, yeterli güneş alması, toprağı, sulaması, nemin sağlanması, budama, çoğaltılması ve oluşabilecek hastalıklardan korunması olarak sayılabilir.


Japon Gülü Bakımında Güneş İhtiyacının Karşılanması, genellikle ılıman iklime sahip olan yerlerde yetişen Japon gülü güneş ihtiyacını kendisi rahatlıkla karşılayabilmektedir. Eğer evde Japon gülünü yetiştiriyorsanız mutlaka günde 4 saat kadar güneş ışığını almasını sağlamak gerekmektedir.

Japon Gülünün Bakımında Sulama İşlemi, Japon gülüne aşırı su verilmemelidir. Yalnızca toprakları kuruyunca yeterli miktarda su verilmesi kafi gelecektir. Eğer toprağı kurumadan yeniden sulama işlemi yapılırsa Japon gülünün köklerinin çürümesine sebep olacağından dolayı çiçeğin ölmesine yol açabilmektedir.

Japon Gülünün Bakımında Toprak, Japon gülünü ekeceğiniz toprak büyük önem taşımaktadır. Çünkü Japon gülleri için sadece torflu olan topraklar yeterli gelmez. Bunun için mutlaka torflu toprak ile beraber gübre ile ponza taşı bir arada karıştırılarak Japon gülünün toprağı sağlanmalıdır.

Japon Gülünün Besin İhtiyacı Nasıl Karşılanmalıdır, Japon gülü de aynı diğer çiçeklerde olduğu gibi besine ihtiyaç duymaktadır. Japon gülünü ektiğiniz zaman ilk yıl herhangi bir besin takviyesine gerek duyulmaz. Ancak ikinci yıl aynı toprağın içerisinde kalacak ise, mutlaka besin takviyesi yapılmasına ihtiyaç duyulur. Japon gülüne verilecek besin takviyesi toprağa dikilen çubuklar yerine özellikle suda kolaylıkla çözünebilen besin takviyelerinin olması çok daha faydalıdır. Bu şekilde Japon gülü kolaylıkla besin ihtiyacını karşılayabilir.

Japon Gülü Bakımında Nemin Sağlanması Nasıl Yapılmalıdır, Japon gülleri çoğunlukla orta seviyedeki nem ortamına ihtiyaç duymaktadır. Ancak Japon gülünü yetiştirdiğiniz ortam kuru iklime sahip ise, çiçeğin yapraklarını nemlendirmek için su sıkılabilir. Bu şekilde Japon gülünün ihtiyaç duyduğu nem ortamı sağlanabilir.

Japon Gülünün Bakımında Budama İşlemi, genellikle Japon gülleri yaz aylarında en çok budama işlemine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle budama işlemi yapılırken Japon gülünün dalları özellikle kökten kesilmemesine dikkat edilmeli, yalnızca şekil verir gibi budaması yapılmalıdır.

Japon Gülünün Bakımında En Önemli Olan Hastalıklardan Korunması, Japon güllerinin en sık olarak karşılaştığı sorun örümcek biti ismi verilen zararlı küçük örümcektir. Bu zararlı örümcekler özellikle Japon gülünün yapraklarını ve tomurcukları yediği için çiçeğin hem büyümesini hem de gelişmesini engellemektedir. Fakat bu küçük bit örümceğinden Japon gülünü korumak için ilaçlamaya ihtiyaç yoktur. Bit örümceğinden Japon gülünün korunması için en etkili olan çözüm ise haftada iki defa sadece yapraklarının alt kısmına su püskürtülmesi yeterli gelecektir. Bu yöntem ile çiçeği bitlerden ve örümceklerden korumak mümkündür.

Japon Gülünün Bakımında Nasıl Çoğaltılır, büyümüş ve olgunlaşmış olan Japon güllerinin dalları ya da tepe çeliğinin kullanılarak çoğaltılması mümkündür. Japon gülünün tepe çeliği bir kabın içerisindeki suya konularak köklendirilir ve bu şekilde çoğaltma işlemi kolaylıkla yapılabilir.


Diğer Özellikler
Stok Kodu163
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
1313130075

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.