4 Adet (Chinese Rose) Japon Gülü , Tüplü, 30-40 Cm. Boyunda

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
Görsel 9
Görsel 10
PlatinPuan : 109.953
Fiyat:
208,33 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%44,4) :
115,74 TL + KDV
Kazancınız 92,59 TL
2.9 7
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava
SON 4 RESİM GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERE AİTTİR DİĞERLERİ GÖRSEL AMAÇLI İNTERNETTEN ALINMIŞTIR. GÖNDERİLECEK ÜRÜNLERİN RESMİ MART AYINDA ÇEKİLMİŞTİR. DOĞAL OLARAK NİSAN AYINDA GÜLLERİNİ AÇMIŞ OLARAK GELİR, KIŞ AYLARINDA YAPRAĞINI DÖKECEĞİNDEN YAPRAKSIZ ve BUDANMIŞ OLARAK GELİR
 
TÜRKİYE'de KARGONUN GELDİÜİ HERYERE  GÖNDERİLMEKTEDİR

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR 

 

 • 90 cm üzerinden tijlendirilmiştir.
 • Özel Talep belirtmezseniz Rast geSarı Beyaz ve kırmızı renklerden seçilen gönderilmektedir. Sipariş notu kısmında renk belirtmeniz yeterlidir.
 • Her iklime ve toprağa kolaylıkla uyum sağlarlar. 
 • Güneşli-yarı gölge ortamları sevmektedir. Gölgede de yetiştirilebilir.
 • Yaz aylarında yergün sulama yapılmalıdır.
 •  
 • Baston gül fidanı yetiştirmek içim düzgün gövdeli ve parlak kabuklu yüksek boylu yabani gül fidanları seçilir. Bunlar 1.20 ? 1.50 metre yukarıdan aşılanır.ilk baharda süren aşı filizi üç göz üzerinden budanarak dallarına vazo şekli verilir. gül-fidani
 •      Her iklime uyum sağlayabilen, olumsuz şartlara en dayanıklı, toprak farklılıkları açısından en uyumlu tek gül türü yabani güldür (kuşburnu ? bilimsel adı ise Rosa canina). Kökler çok gür gelişir toprakta gerekli elementleri mineralleri bulmada çok beceriklidir. Toprak hastalıklarına çok büyük dayanıklılığı  vardır. Dalları da gür büyür, kısa zamanda kapkalın olabilir.
      Bahçelerde parklarda gördüğümüz güllerin yüzde doksan dokuzu yabani gül üzerine aşılanmış güllerdir. Böylece üst kısım başka türden olsa bile, yabani gülün gür kökleri sayesinde susuz ve gıdasız kalmıyor, direncini yitirmiyor, hastalıklara iyi dayanıyor.
      Tijli formu oluşturmak için baston gibi, çıplak değnek görünümlü kalın ve sağlam gövde olacak kısım  işte bu türden, yani yabani gülden olacak.  Uygun olgunluğa gelmiş bir yabani gül gövdesi üzerine, gövde dalın 1 metre kadar yukarsına görmek istediğiniz güzelliğe sahip bir gül türünden aşı yaparsınız.
  Tijli Formunda Baston gül:
   Aşı parçası almak için anaç gül seçimi: Devamlı dallanıp budaklanarak bol bol çiçek açan herhangi bir türden aşı yapabilirsiniz. Aşı parçası alacağınız anaç gül seçiminde sadece bu özelliğe dikkat edeceksiniz. Sarmaşık gülleri ve bodur güller uygundur. Ama dediğim gibi bunların da çok dallanıp budaklanan çok çiçek açan türleri olması şart. Hem bahar sonunda değil bütün yıl çiçek açabilen yani yediveren türlerden olması gerekir
   Tijli formuna uygun gül türlerinde özellikle çiçek saplarına dikkat edin. Kısa ve ince olanları daha uygundur. Upuzun kalın dallar ucunda çiçek açan güllerden aşı yaparsanız gerektiği gibi güzelliği, estetik görümü sağlayamazsınız. Ama elbette bunlardan da yapabilirsiniz.
    Normal bir gülünüze de düzenli budamayla baston veya tijli gül formu vermeniz mümkün.Ancak bunların gövdeleri yabani gül gövdesi kadar dayanıklı olmayabilir, o kadar uzun ömürlü olmayabilir. En garantili yolu yabani gül gövdesine aşı yapma yoludur.
  Baston güllerinin kök sürgünleri:
  Hazır alanlar bilmeyebilir, kökten çıkan sürgünler yabani gül olacaktır. Onları yok etmek gerekiyor. Veya yeterince büyüdüklerinde ayırıp onları da aşılanacak kök stokları olarak ayrı bir yerde yetiştirebilirsiniz. Fakat dip sürgünlerin büyümesine izin vermeniz aşılı kısmın kuvvetsiz kalıp ölmesine sebep olabilir. Bu riski göz ardı etmeyin. İlk iki yıl dip sürgünleri yok etmelisiniz böylece kökler mevcut ana gövdeye göre işlemeye iyice alışır. Sonraki yıllarda yılda bir iki kök sürgününün uzamasına izin verip ayırabilirsiniz. İsterseniz bir tanesini yeterince uzatıp ona da tepeden aşı yapabilirsiniz. Baston tazelemesi olur.
     Baston ve tijli güllerinin budanması:

   Tepedeki aşılı kısmı iyi tanıyın. Onun hemen altından gelişebilecek filizleri derhal köreltin. Aşılı kısmın üst tarafında usule uygun budalamaları her zaman yapabilirsiniz. Sakın o kısmı dipten kesmeyin.

  Sonbahar ve kış sonu budamaları:Sonbahar sonunda en uç ince dalları budamalısınız. Geri kalan dallardaki besini enerjiyi bünye kış soğuklarında kısmen geri çeker (bu da sonraki dönem gelişmelerinde güce güç katacaktır). Kış sonunda / ilkbahar başında tekrar bir budama gerekiyor: Bu sefer dallarda seyrekleştirme ve kısaltma budaması yapmalısınız.

  Yaz buyunca budama:
  Yaz boyunca eğer yeni dallar çıkıyorsa, eskilerden çiçekleri geçmiş veya güdük ve sağlıksız kalmış olanları kesip atın. Yeni filizler çoksa birbirlerini engelleyecek olanlar arasında azaltma yapın.

  Koruyucu destek değneği:
  Kuvvetli rüzgarda, fırtınada uzun gövde kolayca kırılabilir. Uzun, sağlam metal bir çubuğu gövde ile bitişik olarak, toprak altında en az 40 santimi gömülü olacak şekilde kullanmak şarttır. Gövdeyi birkaç yerden bu metal çubuğa sağlam bir şekilde bağlayacaksınız. Çubuğun boyu tepe kısmın yarısına kadar uzun olmalı.
DİKKAT: ÇABUK BOZULMA TEHLİKESİ OLAN ÜRÜNLER İADE KAPSAMINA GİRMEZ, ÜRÜNLERİ AÇIKLAMALARDA BELİRTTİĞİMİZ ŞARTLARIN DIŞINDA GÖNDERİRSEK YADA BİZDEN KAYNAKLI BİR HATA OLURSA SORGUSUZ SUALSİZ, ZARARI TELAFİ EDERİZ, KARGO KAYNAKLI BİR ZARAR OLUŞURSA KARGOYA TUTANAK TUTTURMANIZ DURUMUNDA YİNE  ZARARINIZI KARŞILARIZ.
 

Diğer Özellikler
Stok Kodu163
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
1313130075

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.