20 Adet, Tüplü İstanbul Papatyası, Çayır Güzeli (Bellis Papatyası) Mevsimlik Çiçekler

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 131.946
Fiyat:
148,15 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%6,2) :
138,89 TL + KDV
Kazancınız 9,26 TL
DİKKAT
 İLK RESİM ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR (FİDANIN YETİŞKİN HALLERİDİR) SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN SON RESİMLERDE GÖZÜKEN 10-15 CM. BOYUNDA SİYAH TÜP POŞETTEDİR KIRMIZI VE BEYAZ RENK OLARAK KARIŞIK GÖNDERİLECEKTİR

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR

1.Genel Özellikleri
Bellis ismi, Latincede çayır bitkisi anlamına gelmektedir. Türkiye?de doğal olarak bulunmaktadır.

Alçak boylu otsu tipte bodur bitkilerdir. Yaklaşık olarak 10 ? 15 cm boylanmaktadır. Gövdeleri tüysüzdür. Çiçekleri bir tabla üzerinde, tabla kenarları beyaz veya pembe, orta kısmı sarıdır. Kuzey yarım kürede çeşitli bölgelerde yaygın olarak yetişmekte olan 18 kadar türü bulunmaktadır.


2. Üretimi
Bol kardeşlenme yaptığı için kökten ayırma ile kolayca üretilmektedir. Çiçeklenme bittikten sonra ayırma işlemi yapılmalıdır. Genellikle tüm bellisler ekim ayında sökülür ve kökleri ayrılarak çoğaltılır.
Tohumla da üretimi yapılmaktadır. Tohum kasaya atılır. Çimlenme başlayıncaya kadar kasaların üzeri camla örtülür. Tohum 18 ? 20 0 C? de bir hafta sonra çimlenir. Çimlendikten sonra sıcaklık düşürülmelidir ve gölgeleme kaldırılmalıdır. Fideler iki ayda şaşırtılacak boya gelir.

3. Ekolojik İstekleri
Aydınlık ve havadar yerlerden hoşlanır. Güneşli yerlerde, humusça zengin ve fazla geçirgen olmayan killi topraklarda yetişir. Büyük çiçekli kültür formları donlardan korunmalıdır. En kaliteli çiçeklenme 18 0C gündüz, 8 0C gece sıcaklığında gelişen bitkilerden elde edilmiştir. Eğer tam bu sıcaklık sağlanamıyorsa bitkiler 10? 4 0C? de tutulmalıdır. Sıcaklık artışında çiçek oluşmaz, oluşanlar da dökülür. Kış yetiştiriciliğine uygun bir bitkidir. Nisandan sonra sıcaklık kontrol altında tutulamadığı için yetiştirmek zorlaşmaktadır.

Diğer Özellikler
Stok Kodu454063940
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
07121973201

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.