100 Adet Hediyelik, Kraft Kağıt Süslemeli, Sukulent Sedum

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 2.375.000
Fiyat:
2.500,00 TL + KDV
519,50 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

DİKKAT !!!

 

1. SÜS OLARAK KULLANILAN KRAFT KAĞITLAR AÇIK OLARAK GÖNDERİLMEKTEDİR, RULO YAPIP SUKULENTTİ GİYDİRME İŞİNİ ALICI YAPAR (ÇOK KOLAYDIR)

 

2. SATIN ALMA SIRASINDA 2.RESİMDEKİ KRAFT MODELLERİNDEN HANGİSİNİ İSTİYORSANIZ 2.RESİMDEN KRAFT SEÇ BÖLÜMÜNE KRAFT NUMARASINI YAZINIZ.

 

3. SUKULENT SEDUMLAR 3. RESİMDE ÖRNEĞİ GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ 4-5 FARKLI TÜRDE KARIŞIK GÖNDERİLMEKTEDİR.

 

4.   BİTKİLERİN HER BİRİ 5.5 CM LİK SAKSIDA GÖNDERİLMEKTEDİR, SAKSI RENGİ DEĞİŞKENLİK GÖSTERE BİLİR

 

5. GÖRSELDEKİ KRAFT KAĞITLA SÜSLENMİŞ SUKULENTLER VE YANINDAKİ YAZILAR ÖRNEKTİR  BİZ HERHANGİBİR YAZI YAZMIYORUZ VE 3. RESİMDEKİLERDEN FARKLI SUKULENT GÖNDERMİYORUZ.

 

6. KRAFT KAĞITLAR GENELDE SUKULENTLERİN ALTINDA GÖNDERİLMEKTEDİR, GÖREMEYİNCE PANİK OLMAYINIZ SUKULENTLERİN ALTINA BAKINIZ

 

SUKULENT SEDUMLAR 30'LU 45'Lİ VE 50'Lİ PAKETLER HALİNDE KRAFT KAĞITLI VE KRAFT KAĞITSIZ SATIŞA SUNULMUŞTUR, DÜĞÜN, NİŞAN, KINA, DOĞUM GÜNÜ VE ÖZEL GÜNLERDE HEDİYELİK OLARAK DAĞITA BİLECEĞİNİZ GİBİ, KENDİ HOBİ BAKÇENİZ, BALKONUNUZ VEYA TERARYUMLARINIZDA YETİŞTİRE BİLİRSİNİZ.

 

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR 

 

Dikim: Kullanacağınız toprak kireçli olmasın. Kumlu ve geçirgenliği yüksek olsun. Sukulent saksılarına su verildiğinde su hiç göllenme yapmadan, tüm saksı toprağına yayılıp, hızla saksının tahliye deliklerinden tahliye olmalıdır. Bunu sağlamak için dikim toprağına; cüruf, küçük çakıl, ponza ve benzeri geçirgenliği artırıcı malzemelerden karıştırmanız akıllıca olacaktır.

Bakım: Bitki en güzel saksıda yetiştirilir. Gübreleme Akıllı osmocote gübrelerle yapılırsa yıl boyu bitki tüm ihtiyacını karşılayabilir. Bunun haricinde sıvı dengeli gübrelerle bahar boyunca gübreleme yapmak doğrudur.

 

Sulama saksı altından yapılmalı, bitkiye olabildiğince az su değdirilmeye çalışılmalıdır. Bahar sonu ve sonbahar başındaki yağmurlu günlerde ( yani hava sıcak ve yağmurluyken ) bitki yağmur alabileceği bir yere koyulmaktan ve yağmur suyundan hoşlanır. Kış aylarında sulama azaltılmalı, asla soğuk dönemde toprağı ıslak şekilde dona maruz kalmamalıdır. Bunun için kış aylarında yağmur almayan, soğuk rüzgarlardan korunaklı kuytu köşeler tercih edilmelidir.

 

Tüm sukulent bitkilerde geçerli sulama tekniği: Sulama yapıldığında bol ve derinlemesine, saksının içini dolduran tüm toprağın suya doyduğundan emin olunacak kadar bol yapılmalıdır. Eğer alt toprak kuru kalmış olabileceği düşünülür ise ilk sulamadan 15 dakika sonra yeniden ve bol temiz su ile bitki sulanmalıdır.

 

Bu şekilde sulama yapıldıktan sonra bitkinin yeniden sulanması için dikim toprağının tamamen kuruması beklenmelidir. Toprak kuruduğunda ya da kurumaya yakın olduğunda sulama yeniden ve tıpkı tarif edildiği gibi bolca yapılmalıdır. Bu sulama tekniği en ideal ve doğru teknik olup, 2-3 günde bir düzenli sulama ya da azar azar ama sık sulama sukulent bitkilerin zayıflamasına ya da hastalık kapmasına yol açar. Genel inanış kaktüs ve sukulentlerin az su sevdikleri, sulandıklarında da az miktar sulanmaları gerektiği yönünde olsa da bu tamamen hatalı bir uygulamadır. Sulama bu bitkilerde daima bol ancak saksı toprağı her kuruduğunda yapılmalıdır.

Toprak karışımı tavsiyeleri:

 

Sukulent ve kaktüslerde toprak olabildiğince geçirgen ve süzek olmalıdır. Eğer hazır toprak karışımlarından kullanmak istemez ve kendi karışımınızı kendiniz yapmak isterseniz kullanabileceğiniz malzeme ve oranları ile ilgili tavsiye niteliğinde bilgilendirmedir. Toprak karışımları her yetiştiricide farklı sonuçlar verebilir. Bitki sağlığı sadece toprak karışımı ile değil, ortam, besleme, sulama ve ışık faktörlerine doğrudan bağlıdır.

 

Kendi karışımınızı hazırlarken mutlaka geçirgenlik ön planda olmalıdır. Toprak karışımınızı bu bitkilere uygun geçirgenlikte hazırlamak için kullandığınız malzemenin en az yüzde 50 si ponza, dalaman çakılı, lav taşı, perlit gibi geçirgenliği artıran malzemelerden oluşmalıdır. Örneğin lithops gibi bitkileri sadece elenmiş ponzada yetiştirmeniz mümkündür. Ancak böyle bir seçimde sulama çok iyi takip edilmeli bitki susuz bırakılmamalıdır.

 

Genel karışım oranları: % 40 torf + % 40 elenmiş ponza + %10 hindistan cevizi torfu + %10 perlit

 

Anaç bitki toprak karışım oranları: %85 ponza + % 10 torf + % 5 perlit ** Bu bizim kullandığımız oran olup, anaç bitkilerimizi yetiştirmede kullandığımız karışımdır. Böyle bir karışımda sulama, gübreleme takip edilmeli ve dönemsel toprak yıkama yapılmalıdır.

     

Sukulent Bakımı Nasıl Olur?

Kaktüs familyasına ait bir bitki olan sukulent; teraslarda, dikey veya kaya bahçe diye tabir edilen alanlarda kolaylıkla yetişebilir. Farklı renkte ve büyüklükte yapraklara sahiptir ve su tutma kabiliyeti sayesinde uzun süre susuz yaşayabilme potansiyeli taşır.

Sukulent saksıda kolayca yetişebilir. Değişik renkleri olan bitki çok sayıda ya da tek tek dikilerek evlere hoş bir hava katar. Sukulent bakımı zahmet gerektirmeyen bir bitki olduğu için her yerde ve her koşulda büyüyebilir ve şık bir dekoratif bitki olma özelliği ile mekana derinlik katar.

Sıcak iklim bitkisi olan sukulent, ilkbahar ve yaz aylarında gelişimini tamamlar. Soğuğa karşı oldukça hassas olan bitkinin kış aylarında 20-30 günde bir sulanması gerekir. İçerisinde barındırdığı su miktarı ile fazla sulama gerektirmeyen çiçek evlerde en rahat yetiştirilen bitkiler arasında bulunur. Bahçe ortamında ve saksıda yetişen bitki, direkt güneş ışığına ihtiyaç duymayan bir yapıya sahiptir. Güneş ışığı altında sararma ihtimali artan çiçek, bunun yerine aydınlık veya yarı aydınlık ortamlara yerleştirilmelidir. Böyle ortamlarda daha yeşil ve güzel görünebilir. Fazla sulandığı zaman çürüyebilen bitki, sadece yapraklarının ıslatılmasıyla bile su ihtiyacını giderebilir.

Diğer Özellikler
Stok Kodu0015-muk(566)
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
13130015

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.