10 Adet Alev Ağacı (Alev Çalısı) P.F.Red Robin 30-40 cm. Saksıda

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 1.330.000
Fiyat:
1.400,00 TL + KDV
290,92 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

Ayrıntılar

İLK RESİMLER ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR (FİDANIN YETİŞKİN HALLERİDİR) SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN SON 3 RESİMDE ÖRNEĞİ BULUNAN 30-40 CM. BOYUNDA SİYAH TÜP POŞETTE VEYA SAKSIDADIR

FİYATA KARGO VE AMBALAJ DAHİLDİR 

 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ  TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR TOPLU SATIŞLARDA FİYAT ÇOK DAHA UYGUNDUR

 

Alev Ağacı ( Çalısı ) Özellikleri ve Kullanımı

Yaprak dökmeyen özelliği ve budama kolaylığının yanı sıra görünümüyle popüler bahçe bikilerinden olan alev ağacı Çin kökenlidir. Alev ağacı özellikleri ile beğenilen ve yaygın olarak kullanılan süs bitkilerindendir.

Küçük ağaç formunda ya da çok dallı bir ağaç görünümündeki alev ağacı gülgiller familyasındandır ve Latince adı potinia serrulata?dır.

 

Alev ağacı küçük ağaç ve büyük çalıların yaklaşık 40-60 cinsinin bir üyesidir. Güneşli veya yarı gölge yerlere ekilmelidir. Kuru topraklarda yetişebildiği gibi asıl nemli, verimli ve asidik toprak sever.

Su kenarlarında yetiştirilmeye uygun değildir. -15 derece soğuğa kadar dirençlidir. Türüne göre 50-150 yıl arasında yaşayabilir.

 

5 metreye kadar boylanabilir ve yaprakları parlaktır. Budama kolaylığı nedeniyle şekillendirilebilen ağaç türlerindendir. Meyveleri küçük elma görünümündedir ve 4 - 12 mm arasında bir büyüklüğe sahiptir. Sonbaharda olgunlaşırlar ve çoğu kez kışa kadar dökülmezler. Doğada yetişen türleri meyveleri yiyen kuşların tohumları dışkı aracılığıyla toprağa bırakmasıyla çoğalırlar.

 

Beyaz çiçekler, kırmızı meyveleri ve yaprakları için dünyada yaygın olarak yetiştirilen, çok popüler süs bitkilerindendir. Ilıman iklimde yetişirler.

Dallar genellikle dikenlidir. Yapraklar, 3-15 cm uzunluğunda ve 1.5-5 cm genişliğindedir. Bütün veya ince dişlidir; daima yeşil renklidir ancak birkaç türün yaprak rengi değişiklik gösterir. Bahar ve yaz aylarında parlak kırmızı rengini alır. Çiçekler yazın başlarında açar. Her çiçek 5-10 mm çapında, beş yapraklı, yuvarlak formlu beyaz renklidir. Meyveleri, alıç meyvesine benzer kokuya sahiptir. Meyve, 4-12 mm çapında, parlak kırmızı ve çilek benzeri, sonbaharda olgunlaşan ve genellikle kışın da görülebilen özelliktedir.

Budama: Çit bitkisi olarak kullanıldığında tepe budaması yapılarak ve yan dallar budanarak form verilebilir.Photinia yıl içinde 1 m?den daha fazla büyür ve istenilen yükseklikte tutmak için bir yılda iki budama yapılmalıdır..Bitkinin dinlenme döneminde iken  budama yapılması gerekir. Yetiştirme sezonunda budanmış ise, yeni büyüme sezonunda fungal(mantari) hastalıklara daha duyarlı olacaktır. Hastalıklı dalları budadıktan sonra, hastalıklı dalları ortamdan uzaklaştırın. Hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla kesimlerden budama aletlerini sterilize edin.

Diğer Özellikler
Stok Kodu015
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.