10 Adet Adet Tüplü Alev Çalısı, Alev Ağacı 40-50 cm. Tüplü Fidanlar Her Mevsim Dikilebilir

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Görsel 7
Görsel 8
PlatinPuan : 175.931
Fiyat:
231,48 TL + KDV
İndirimli Fiyat (%20) :
185,19 TL + KDV
Kazancınız 46,30 TL
  • İLK RESİM ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR (FİDANIN YETİŞKİN HALLERİDİR) SİZE GÖNDERİLECEK ÜRÜN 2 ve 3. RESİMDE ÖRNEĞİ BULUNAN 40-50 CM. BOYUNDA SİYAH TÜP POŞETTE DİR. DİĞER RESİMLERDE ÜRÜN GÖRSELLERİ İÇİNDİR

 


 

HER TÜR FİDAN VE SÜS BİTKİSİ TOPLU SATIŞIMIZ VARDIR

 

 peyzaj çalışmalarında sıkça tercih edilen dayanıklı bir dış mekan süs bitkisidir. Yeni sürgünleri alev kırmızısı rengindedir, bitkinin adı buradan gelmektedir. Alev çalısı olarak da söylenmektedir. Normal şartlarda 10 mt. kadar uzayabilen alev ağacı bitkisi budamalar la uygun istenilen boyda tutulabilir. Budanmaya uygundur. Ayrıca bodur alev ağacı çeşitleri de vardır bunlarda 1 mt. kadar uzayabilirler. Alev çalısı fidanı her dem yeşildir yaprak dökmez. Nemli toprakları sever, bol güneşten hoşlanır. Nisan ve mayıs aylarında demet ve salkım halinde beyaz renkli çiçek açar bu çiçekler kokuludur. Meyveleri sonbahar da olgunlaşır ve kırmızı renktedir. Meyveleri kuşlar için besin kaynağıdır.

 

 

Alev ağacı fidanları iyi bir çit bitkisidir. Park ve bahçe düzenlemelerinde ilkbahardaki gösterişli rengi nedeniyle vurgu amaçlı soliter veya gruplar halinde kullanılırlar. Çit Duvar olarak ta kullanılır. Ayrıca bahçelerin dışında saksılarda da yetiştirilebilen alev çalısı, balkon ve terasların da güzelleştirilmesi için sıkça tercih edilir. Ortalama boyu düzenli bakımla 50 santimetre olan bu ağaç, kendi başına büyümeye bırakıldığında 10 metreye kadar ulaşabilmektedir. Alev ağacı hızlı büyüyen bir bitkidir.

Alev ağacı budamaya uygun olduğundan değişik şekillerde büyütülebilir. Küp şeklinde ya da oval bir formda budanabilir. Tijli top alev ağacı fidanı şeklinde üretilebilmektedir. Yaprak uçlarının kırmızı, alt kısımlarının yeşil olması sayesinde hoş bir görüntü ortaya çıkaran alev ağacı dört mevsim bahçeleri güzel göstermektedir.

Güçlü bir yapı oluşumu için minimum budama yapılmalı. İlkbahar ve yaz aylarında bitkinin şeklini kontrol altında tutmak için uç kısımlarından az miktarda kesmek faydalı olacaktır. Ağustos ortasından sonraki budamalardan kaçınmak gerekir, aksi taktirde yeni süren sürgünler soğuklara karşı çok dayanıksız olur.

Balkon ve terasınız da yada dükkan önlerinde saksıda alev ağacı fidanı büyütebilirsiniz. Bunun için dikim yapılacak saksı en az 20 lt. kapasiteli olmalıdır. Bahçe toprağı ve torf karıştırılıp saksıya konulmalıdır. Saksının bol güneş alan bir yere konulması gerekir. Yaz aylarında haftada 3 ? 4 kez sulanarak toprağın sürekli nemli tutulması sağlanmalıdır.

Alev ağacı (Photinia) güneşli ve yarı gölge yerleri sever. -15°C?e kadar olan soğuklara dayanıklıdır. Soğuk rüzgar ve buzlu hava şartlarının uzaması yapraklarda lekelene zararına neden olabilir.

 

 

 

Budama: Çit bitkisi olarak kullanıldığında tepe budaması yapılarak ve yan dallar budanarak form verilebilir.Photinia yıl içinde 1 m'den daha fazla büyür ve istenilen yükseklikte tutmak için bir yılda iki budama yapılmalıdır..Bitkinin dinlenme döneminde iken budama yapılması gerekir. Yetiştirme sezonunda budanmış ise, yeni büyüme sezonunda fungal(mantari) hastalıklara daha duyarlı olacaktır. Hastalıklı dalları budadıktan sonra, hastalıklı dalları ortamdan uzaklaştırın. Hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla kesimlerden budama aletlerini sterilize edin.

 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu0010-muk(337)
Markalalaahmetbotanik
Stok DurumuVar
1313001010

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.